Gastroenteroloji Akademisi 2022
  
  Girne / K.K.T.C.
  26-29.MAYIS,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Girne / K.K.T.C.
TARİH   26-29.MAYIS.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği
-Türk Gastroenteroloji Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Elexus Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   gastroakademisi2022.org/tr/davet
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ikinci yılında da etkisini sürdürmektedir. Pandemi nedeniyle 2020 yılında siz değerli meslektaşlarımızın sağlığı birinci önceliğimiz olduğu için iptal ettiğimiz toplantıyı, 2021 yılında online olarak oldukça yüksek bir katılımla gerçekleştirdik. İki yıllık bir aranın ardından önümüzdeki bahar aylarında pandeminin etkisinin azalacağı umuduyla, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği ev sahipliğinde ve Türk Gastroenteroloji Derneği’nin katkılarıyla Gastroenteroloji Akademisi’ni 26 – 29 Mayıs 2022 tarihleri arasında Elexus Otel, Kıbrıs’da yapmayı planlıyoruz.

Tarihte ilk defa MÖ 4. yüzyılda Platon tarafından Atina’da kurulan Akademide en önemli faaliyet karşılıklı konuşma ve tartışmadır. Biz de bu eğitim programımızda akademi ruhuna uygun şekilde Gastroenterolojideki önemli konuları istasyonlar oluşturup gruplar halinde tartışarak irdelemeyi planladık. Ayrıca genç meslektaşlarımız için akademik gelişim atölye çalışması yapılacaktır.

Gastrointestinal sistem hastalıkları İç Hastalıkları polikliniğine başvuran hastaların önemli bir bölümünü̈ oluşturmaktadır. Bu noktadan hareketle organizasyon komitesi bu hastalıkların tanı ve tedavisi hususunda seçilmiş konu başlıklarını içeren titiz bir program hazırladı. Programda yer alan konuşmacılar kendi alanlarında ulusal ve uluslararası deneyime sahip değerli öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Konular vaka örnekleri üzerinden tartışılacak ve günlük pratiğe yönelik olacaktır.

Bilimsel programıyla keyifle vakit geçireceğinize inandığımız bu akademide sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Pandeminin çok yoğun yaşandığı bugünlerde hepinize sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,

Düzenleme komitesi adına

Prof. Dr. Birol ÖZER
Akademi Müdürü

Prof. Dr. Kerim Güler
TİHUD Yönetim Kurulu Başkanı

Geri