6. Ulusal Çocuk Romatoloji Kongresi
  
  Antalya / Belek
  23-26.MART,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   23-26.MART.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Çocuk Romatoloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Selectum Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.cocukromatolojikongresi.org/tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız ve Sevgili Çocuk Romatoloji Dostları,

Bu yıl 6. sını düzenleyeceğimiz “Çocuk Romatoloji Kongresinde uluslararası katılımla birlikte, sizler ile bir arada çocukluk çağı romatizmal hastalıklarındaki yeni gelişmeleri konuşmaktan ve deneyimlerimizi paylaşmaktan mutlu olacağız.

Bildiğiniz gibi, Çocuk Romatoloji bilim dalı ülke çapında kurumsallaşmaya ve çok sayıda yan dal uzmanı yetiştirmeye başlamıştır. Çocuk Romatoloji ailemiz her geçen gün büyümekte ve her yıl aramıza yeni arkadaşlarımız katılmaktadır. Bu durum, romatolojik hastalıklarda çok önemli olan ayırıcı tanı yanı sıra patogenezdeki gelişmeler, hastalıkların genetik kökenine ilginin artmasına neden olmuştur. Bunun yanı sıra kullanıma yeni giren ilaçlar artık yalnızca hücre düzeyinde değil, hücre içi yolaklara da etki etme olanağını ortaya çıkarmıştır. Kongremizde romatizmal hastalıkların hem tanılandırma hem de tedavi süreçleri ayrıntılı olarak güncel bilgiler ışığında tartışılacaktır.

Kongremizin bir diğer amacı da romatolojik hastalıklarda hem bilgimizi tazelemek hem de “aynı dilden konuşmak” için becerimizi geliştirmektir. Ayrıca, ailemize yeni katılan yan dal uzmanlarının birlikte araştırma yapma isteklerini motive etmek, tıpkı Avrupa ve ABD’de olduğu gibi çalışma gurupları oluşturmalarını desteklemektir.

Çocuk Romatoloji ailesi olarak yıllardan beri dostluk ve dayanışma derecesini yüksek düzeyde tutmaya çalıştığımız kongremize sizleri davet etmekten mutluluk duyuyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Prof. Dr. Yelda Bilginer
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Özgür Kasapçopur
Dernek Başkanı

Geri