4. Uluslararası Rumeli Dil, Edebiyat ve Çeviri Sempozyumu
  4th International Rumeli [Language, Literature and Translation Studies] Symposium
  İstanbul
  14-15.MAYIS,2022
     
KATEGORİ  
Dilbilim
YER   İstanbul
TARİH   14-15.MAYIS.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Çeşitli Üniversiteler
ETKİNLİK MERKEZİ   İstanbul Medeniyet Üniversitesi
ORGANİZATÖR KURULUŞ   RumeliYA Yayıncılık
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.rumelise.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşımız,

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ev sahipliğinde, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Khmelnytskyi Milli Üniversitesi (Ukrayna), Rostov Devlet Ekonomi Üniversitesi, A. P. Chekhov Enstitüsü (Rusya), Avrasya Milli Üniversitesi (Kazakistan), Komrat Devlet Üniversitesi (Moldova), Moğolistan Devlet Üniversitesi (Moğolistan) ve RumeliDE Dil ve Edebiyat Araştırmaları Dergisi işbirliği ile dil, edebiyat ve çeviri alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirmeyi amaçlayan ve 14-15 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşecek olan IV. Uluslararası Rumeli [Dil, Edebiyat ve Çeviri] Sempozyumunu düzenlemekten büyük onur duyuyoruz.

Sempozyumun amacı dil, edebiyat ve çeviri alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek bu alanlara özgü araştırma yöntemlerini ve kuramları yeniden gözden geçirmek, ortaya çıkan yeni eğilimleri saptamak, edebiyata, kültüre ve her ikisini bünyesinde barındıran çeviriye ilişkin temel güncel sorunları ele almak, kısacası bu alanlarda geçmişi ve bugünü eleştirel bir bakışla değerlendirmek ve geleceğe ilişkin öngörülerde bulunmaktır. Temennimiz, sempozyumun dinamik bir tartışma ortamı yaratarak yepyeni bakış açılarına ve önerilere zemin hazırlaması, geçmiş ile bugünün, eski ile yeninin, geleneksel ile modernin ikili karşıtlıklar biçiminde değil de bir devamlılık ilişkisi biçiminde ele alınmasına katkıda bulunmaktır.

Dil, edebiyat ve çeviribilim alanlarında önemli isimlerin açılış konuşmalarıyla şereflendirecekleri IV. Uluslararası Rumeli [Dil, Edebiyat ve Çeviri] Sempozyumuna bildirilerinizle katılmanız bizleri mutlu edecektir.

Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgiye rumelise.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Doç. Dr. Yakup YILMAZ
Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı

Geri