Uluslararası (Biyo)İklim Değişikliği Sempozyumu 2022
  International (Bio)Climate Change Symposium
  ONLINE
  24-25.MART,2022
     
KATEGORİ  
Mimarlık
YER   ONLINE
TARİH   24-25.MART.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   bccs2022.atauni.edu.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
“İklim Değişikliğinin Etkileri, Azaltma ve Uyum Stratejileri” temasıyla 24 – 25 Mart 2022 tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan Uluslararası (Biyo)İklim Değişikliği Sempozyumu 2022 – (BCCS 2022)’ye sanal sunum ortamında değerlendirilmek üzere özetinizi göndermeye davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

İklim Değişikliği Sempozyumu (BCCS-2022), Erzurum’da (TR) Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenmektedir.

Sempozyum, yalnızca iklim değişikliğinin kentsel alanlar, ekosistemler ve yapılı çevreler üzerindeki etkilerini daha iyi anlamaya ek olarak iklim değişikliğinin kentsel yapılı çevre, flora ve fauna üzerinde oluşturduğu birçok riski yönetmeye yönelik önlemleri belirleme, test etme ve uygulama ihtiyacını ele almayı amaçlamaktadır. Ayrıca, kentsel sistemlerin iklim değişikliğine nasıl adapte edileceğini ve iklim üzerindeki etkilerinin nasıl azaltılacağını ele alacaktır. BCCS 2022, dünyanın dört bir yanında iklim değişikliği konusunda araştırma yapan ve/veya projeler yürüten önde gelen bilim insanları, ekolojistler, meteorologlar, biyologlar, malzeme bilimcileri, mühendisler, toplumsal hareket aktivistleri, uygulayıcılar, politika yapıcılar ve diğer araştırmacıları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Sempozyum, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne (SDG’lere), özellikle de SDG 13 (iklim eylemi), SDG 11 (Sürdürülebilir şehirler ve topluluklar) ve SDG 7’ye (temiz enerji) ulaşılmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Geri