UTOK 2022 12. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi
  
  Kırşehir
  20-22.MAYIS,2022
     
KATEGORİ  
Öğrenci Kongreleri
YER   Kırşehir
TARİH   20-22.MAYIS.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   utok12.ahievran.edu.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Katılımcı,

2011 yılından beri Türkiye’deki Ziraat Fakültelerinde öğrenim gören öğrencileri bir araya getirerek hem akademik hem de sosyal anlamda bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla, her yıl farklı üniversitelerin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ULUSAL TARIM ÖĞRENCİ KONGRESİ (UTOK) 2022 yılın da Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerinin ve öğretim elemanlarının ev sahipliğinde düzenlenecektir.

20-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında 12.si düzenlenecek olan ulusal kongrenin ana teması “TARIMDA YEŞİL DÖNÜŞÜM” olarak belirlenmiştir. Bu ana temaya uygun olarak tüm katılımcılarda bilimsel düşüncenin teşvik edilmesi, bilimsel araştırmalara daha çok katılımın sağlanması ve bilimsel bir anlayışla hazırlanan çalışmaların katılımcılara ve meslektaşlara sunulabilmesi için olanaklar sağlanacaktır.

Tarımsal üretimin tüm yönlerinin ele alınması amaçlanan bu kongrede başlıca; Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Biyosistem Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı, Su Ürünleri Mühendisliği, Süt Teknolojisi, Tarım Ekonomisi, Tarımsal Biyoteknoloji, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Beslemesi, Zootekni gibi ana başlıklarda sözlü ve poster sunumlar yapılacaktır. Kongre süresince, konuyla ilgili tüm akademik gruplar, özel sektör ve geleceğin üreticileri, araştırmacıları ve bilim insanı adayı olan öğrencilerin akademik düşünce özgürlüğünün sağlandığı bir ortamda bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunabilecek ve karşılıklı fayda sağlayabilecektir.

Bu önemli etkinlikte sizleri 20-22 Mayıs 2022 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.


Sevgi ve Saygılarımızla,

Kongre Düzenleme Kurulu Adına,

Prof. Dr. Ahmet KAZANKAYA
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı

Geri