19. Metabolik Sendrom Sempozyumu
  
  Muğla / Bodrum
  29.EYLÜL-2.EKİM,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Muğla / Bodrum
TARİH   29.EYLÜL-2.EKİM.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Metabolik Sendrom Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Titanic Deluxe Bodrum Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Figür Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.metsendsempozyum.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Metabolik Sendrom Derneği olarak onsekiz yıldır başarı ile Metabolik Sendrom Sempozyumlarını gerçekleştirdik. Sempozyum katılımcılarının olumlu geri dönüşleri bizlere hedef göstermiş olup daha iyiye ulaşmak için amaç ve şevk vermiştir. Verimli ve güzel bir sempozyum olacağına inandığımız 19. METABOLİK SENDROM SEMPOZYUMU’nu 29 Eylül – 2 Ekim 2022 tarihlerinde Titanic Deluxe Bodrum Hotel'de gerçekleştireceğiz. Katılımcılarımızın bilimsel ve sosyal programlarımıza ilgisinin daha da artacağına inancımız çok yüksektir.

Metabolik sendrom ülkemizin en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelmiştir. Kardiyometabolik hastalıkların önlenmesi ve tedavisinin yol haritası çizilirken, ana kavşağın metabolik sendrom olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

Günümüzün en önde gelen sağlık hedefleri arasında her biri metabolik sendromun bir parametresi olan obezite, diyabet, hipertansiyon, dislipidemi ve ateroskleroz ile mücadele vardır. Ülkemizde diyabet artış hızının çok yüksek olduğu söylenirken, metabolik sendromun tip 2 diyabet riskini beş kat arttırdığı, en önde gelen ölüm nedeninin kardiyovasküler hastalıklar olduğu söylenirken, metabolik sendromun kardiyovasküler hastalık riskini iki kat artırdığı hatırlanmalıdır.

Metabolik Sendrom Sempozyumları, başta iç hastalıkları, kardiyoloji, endokrinoloji, nefroloji, ve aile hekimliği alanları olmak üzere pek çok uzmanlık alanından hekimlerin katılımıyla gerçekleşen multidisipliner bilimsel toplantılardır.

İlgi ve katılımın her yıl artarak devam etmesi Sempozyum düzenleme kurulunun hem motivasyonunu hem de sorumluluğunu artırmaktadır. Alanında birikimli hocalarımız tarafından siz değerli meslektaşlarımıza sunulacak bilimsel şölene tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.

Sempozyumumuza katılımınız ve destekleriniz için teşekkür ederiz.

Metabolik Sendrom Derneği Düzenleme Kurulu


Geri