2. Uluslararası Üç Kıtada Osmanlı İmparatorluğu Çalışmaları Kongresi
 
  2nd International Conference on the Studies of Ottoman Empire in Three Continents
  İstanbul / ONLINE
  11-13.ŞUBAT,2022
     
KATEGORİ  
Multidisipliner
YER   İstanbul / ONLINE
TARİH   11-13.ŞUBAT.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Osmanlı ve Türk Çalışmaları Merkezi

ETKİNLİK MERKEZİ   İstanbul Büyük Toplantı Salonu / ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.ottomanturkishstudies.org/conference
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sevgili meslektaşlarım,

Düzenleme komitesi adına İkinci Üç Kıtada Osmanlı İmparatorluğu Çalışmaları Uluslararası Kongresi'nin 11-13 Şubat 2022 tarihleri ​​arasında İstanbul, Türkiye'de yapılacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Katılımcıların hem fiziksel hem de çevrimiçi katılımını sağlayacak bir şekilde düzenlenecek olan kongre, Osmanlı Çalışmalarının her alanında yeni araştırma sonuçlarının sunulmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Kongre, Osmanlı Araştırmalarının tüm yönleriyle ilgili deneyimlerini ve araştırma sonuçlarını paylaşmak için önde gelen akademisyenleri, araştırmacıları ve uzmanları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca bilim insanları, araştırmacılar ve lisansüstü öğrencilerin en son araştırma sonuçlarını, fikirlerini, gelişmelerini ve uygulamalarını sunmaları için önde gelen disiplinler arası forum sağlar. Kongre, dünyanın dört bir yanından ilgi alanındaki önde gelen akademik bilim adamlarını, araştırmacıları ve akademisyenleri bir araya getirecek.

Kongrenin amacı, dünyanın dört bir yanındaki tüm uluslararası değerli akademisyenleri için bilimsel bir forum sağlamak ve son teknoloji bilginin interaktif değişimini sağlamaktır.

Belirsiz bir COVID-19 durumu nedeniyle, çoğu ülke için çok zor bir seyahat kısıtlamasıyla sonuçlandı ve hala bilinmeyen durum nedeniyle Organizasyon Komitesi, Sanal Video Sunumu seçeneğiyle etkinliğe Çevrimiçi katılım da sunuyor.

Geri