TNRD 2022 31. Yıl Uluslararası Katılımlı Tanısal,
  Girişimsel Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisi Yıllık Kongresi
  
  İstanbul
  18-20.ŞUBAT,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İstanbul
TARİH   18-20.ŞUBAT.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Nöroradyoloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Radisson Şişli Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.tnrd2022.net
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sevgili Meslektaşlarım,

Türk Nöroradyoloji Derneği'mizin 31. Yıl Uluslararası Katılımlı Tanısal, Girişimsel Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisi Yıllık Kongresi'ni 18-20 Şubat 2022 tarihleri arasında yüz yüze gerçekleştirmeyi planlanlıyoruz. Türk Nöroradyoloji Derneği'mizin 31. Yıl Yıllık Kongresinin Başkanı olarak, Tanısal, Girişimsel Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisine gönül vermiş tüm meslektaşlarımızı İstanbul’da Radisson Şişli Otel’de gerçekleştireceğimiz toplantımıza davet etmekten büyük mutluluk duyuyorum.

Bu yılki toplantımızda, yine her yıl olduğu gibi, Nöroradyoloji, Pediatrik Nöroradyoloji, Girişimsel Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisi ile ilgili yerli ve yabancı bir çok konuşmacımız olacak. Hazırladığımız bilimsel programın hem genç asistan meslekdaşlarımıza hem de tecrübeli arkadaşlarımıza çok faydalı olacağına inanıyorum.

Türk Nöroradyoloji Derneği’nin 30. Yıl Yıllık Kongresi için iki farklı kategoride bildiri kabul edeceğiz. Uluslararası nitelikteki ilk kategoride sadece İngilizce dilinde ve bilimsel araştırma niteliğinde olan, sözlü sunum veya elektronik poster formatındaki bildiriler değerlendirmeye alınacak ve kabul edilenler TNRD’nin de resmi yayın organı olan SCI de indekslenen "Neuroradiology" dergisinin ilgili sayısında yayınlanacaktır. Bu bildirilerin yayınlanma sürecinin toplantıyla eş zamanlı olabilmesi için, bildiri kabulü için son tarih 05 Aralık 2021 olarak belirlenmiştir. Bu tarihler arasında www.tnrd2022.net sitesinde belirtilen kurallara göre, sadece İngilizce olarak gönderilen bildiriler değerlendirmeye alınacaktır. Ulusal nitelikteki ikinci kategoride ise geçen yıllarda olduğu gibi Türkçe olarak 02 Ocak 2022 tarihine kadar gönderilecek bildiriler değerlendirilecek ve kabul edilenler sadece toplantı kitapçığında elektronik olarak yer alacaktır. Özellikle genç meslektaşlarımızın sözlü veya poster bildirilerini kongremizde sunarak kongremizin bilimsel içeriğini zenginleştirmelerini bekliyoruz.

Bu yılki toplantımıza dört değerli yabancı konuğumuz konuşmacı olarak misafirimiz olacak. İlk konuğumuz geçen sene pandemi nedeni ile toplantımıza çevrimiçi katılabilen Massachusetts hastanesinden, Amerika Nöroradyoloji Derneği (ASNR) Başkanlığı yapmış Prof. Dr. Joshua Hirsch olacaktır. İkinci konuğumuz, ülkemize defalarca gelen ve her konuşması meslektaşlarımız tarafından büyük bir ilgi ile izlenen, Avrupa Nöroradyoloji Derneği (ESNR) Genel Sekreteri Prof. Dr. Andrea Rossi pediatrik nöroradyoloji ile ilgili konuşmalar yapacak. Üçüncü değerli konuğumuz New York Lenox Hill Hastanesinden, Amerika Baş -boyun Radyoloji Derneği (ASHNR) başkanlığı yapmış Prof. Dr. Deborah R. Shatzkes baş-boyun radyolojisi konularında konuşmalar yapmak üzere toplantımıza katılacak. Bir diğer konuğumuz ise Rusya Nöroradyoloji Derneği Başkanı (RSR) Prof. Dr. Igor Pronin olacak. Prof. Dr. Pronin bizle Nöroradyoloji’de PET kullanımı ile ilgili değerli tecrübelerini paylaşacak. Her biri birbirinden değerli davetli yabancı konuşmacılarımızla mesleskdaşlarımızı yüz yüze bir araya getirmek, onlarla tanışmalarını sağlamak bizlere mutluluk verecektir.

Kongrelerimizde artık bir gelenek haline gelen ‘’TNRD buluşuyor’’ başlığı altında bu yıl Bulgaristan Nöroradyoloji Derneği ile buluşuyoruz. Bulgaristan’da Nöroradyoloji ve Baş Boyun Radyolojisi konusunda yoğun mesai harcayan değerli meslekdaşlarımız kongremize konuk olacaklar, bilimsel konuşmaları ile kongremize değer katacaklar ve birbirimizi daha yakın tanıma şansı bulacağız.
Bilimsel programının hazırlanmasında benimle birlikte yoğun bir mesai gösteren Yıllık Toplantı Sekreteri Prof. Dr. Özlem Alkan ile Bilimsel Kurul Üyelerimiz Prof. Dr. Kader Karlı Oğuz, Prof. Dr. Gülgün Yılmaz Ovalı, ve Doç. Dr. Murat Velioğlu’na teşekkür ederim.

Başarılı bir yıllık kongre gerçekleştirebilmemiz için yurt içi ve yurt dışından Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisine ilgi duyan tüm meslektaşlarımızın ve değerli endüstri temsilcilerimizin katkılarını bekler ve herkes ile kongremizde buluşmayı ümit ederim.

Prof. Dr. Cem Çallı

2022 Yıllık Toplantısı Başkanı

Geri