EKMUD 2022 10. Türkiye EKMUD Bilimsel Kongresi
  
  Antalya / Belek
  25-29.MAYIS,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   25-29.MAYIS.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Susesi Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   KingKong
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.ekmud2022.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

2020 yılı Mart ayından beri pandemi nedeniyle olağan dışı bir süreç yaşıyoruz, ancak hayat devam ediyor. Bu süreçte hem COVID-19 dışı hastalarımızın takip ve tedavisi için hem de genç meslektaşlarımızın eğitimindeki aksamaları engellemek için çalışıyor, hepimiz çok gayret gösteriyoruz. Sürekli güncellenen bilimsel literatürü takip etmeye çalışırken, COVID-19’un gölgesinde kalan ve COVID-19 ile komplike olan, branşımızın diğer alanlarındaki bilimsel gelişmeleri takip etmek bazen zorlaşıyor.

Bu süreçte COVID-19 tedavisi, aşılama ve pandeminin seyri gibi konularda sık güncellenen ve zaman zaman birbiriyle çelişen literatür bilgileri hakkında kendi deneyimlerimizi paylaşmak ve bu konuları yüz yüze tartışmak bir ihtiyaç haline geldi. Ayrıca, bir araya gelerek iki yıldır süren hasreti gidermek ve genç meslektaşlarımızı deneyimlerimizle aydınlatmak da kongremizi yüz yüze yapmayı gerekli kıldı.

EKMUD 10. Bilimsel Kongresi’nde COVID-19 pandemisinden öğrendiklerimizi paylaşırken, uzmanlık alanımızın diğer konularında da alanında uzman hocalarımızın sunumları, katılımcıların soru ve katkılarıyla birikimlerimizi artıracağız. Hibrit olarak daha küçük çaplı toplantılar düzenlemekle birlikte, pandemiden sonra ilk kez yüz yüze gerçekleştireceğimiz ulusal kongremizin hem bilimsel hem de sosyal yönden tam bir şölen havasında gerçekleşeceğine yürekten inanıyorum.

Katkılarınızla kongremizi anlamlandıracağınıza eminim. Sizleri bu şölene davet ediyor ve birlikte olacağımız sağlık dolu bir kongre diliyorum.

Prof. Dr. İrfan ŞENCAN
Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Geri