STVR Kongresi 2021 3. Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu
  Kongresi
  
  Bursa
  17-18.ARALIK,2021
     
KATEGORİ  
Sağlık
YER   Bursa
TARİH   17-18.ARALIK.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Uludağ Üniversitesi Prof.Dr. Mete Cengiz
Kültür Merkezi

ORGANİZATÖR KURULUŞ   Plaza PCO
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.stvrkongresi2021.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız ve Sevgili Öğrenciler;

Düzenleme Kurulu olarak, 17 -18 Aralık 2021 tarihleri arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Prof.Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezinde düzenleyeceğimiz “3. Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi”ne sizleri davet etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Kongremizin bu yılki sloganları: “Dokuya saygı duy, koru ve iyileştir” ve “Sağlıkla hareket et” olacak.

Spor yaralanmalarının tedavisinde ve sporcunun spora dönüşünde sağlık profesyonellerine büyük iş düşmektedir. Spor yaralanmalarından koruyucu rehabilitasyon ve cerrahiler yaklaşımları giderek daha önem kazanmaktadır. Kongremizde bu yıl, sıkça karşılaşılan spor yaralanmalarından koruyucu rehabilitasyon yaklaşımları, koruyucu cerrahi teknikler ve bu cerrahiler sonrası rehabilitasyon adımları Ortopedist ve Fizyoterapist ortak bakışı ile işlenecektir.

Bu yıl kongremizde olgu tartışmalı oturumlarda “Ne zaman ve ne uygulayalım” sorusuna interaktif yanıt aranacaktır.

Kongremize alanında çok tecrübeli, ulusal ve uluslararası platformlarda klinik ve bilimsel katkılarda bulunan çok değerli Ortopedist ve Fizyoterapistler davet edilmiştir.

3. Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi içeriğinde sporcularda sık rastlanan omuz, diz ve ayak bileği yaralanmaları ile ilgili temel bilgileri anımsayacağımız oturumlar; klinikte uygulamaların tartışılacağı, bilgi ve tecrübelerin paylaşılacağı keyifli olacağına inandığımız klinik olgu oturumları bulunmaktadır. Ayrıca, spor ve ortopedik rehabilitasyona özgü uygulamalarının ve enteresan fizyoterapi konularını tartışacağımız özel fizyoterapi oturumları, eğlenceli söyleşiler ve keyifli kahve aralarının da olduğu bu rengarenk kongre sizleri bekliyor.

Pandemi nedeniyle vermek zorunda kaldığımız bu iki yıllık hasretin ardından, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, akademik ve klinik tecrübelerin aktarıldığı, Ortopedist ve Fizyoterapist iş birliğinin altının tekrar çizildiği, bilimsel düzeyi yüksek, keyifli ve verimli geçecek bu kongrede sizlerle buluşmak dileğiyle…


Saygı ve sevgi ile.
Kongre Düzenleme Kurulu

Geri