CİSED 6. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi
  
  Antalya / Kundu / ONLINE
  24-27.MART,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Kundu / ONLINE
TARİH   24-27.MART.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Asteria Kremlin Palace Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Figür Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   kongre2022.cised.org.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sevgili meslektaşlarımız,

CİSED 6. Ulusal Cinsel Sağlık Kongremizi 24–27 Mart 2022 tarihleri arasında ANTALYA’da ASTERİA KREMLİN PALACE OTEL’de hem “ÖRGÜN” hem de ONLİNE olarak “HİBRİT KONGRE” şeklinde gerçekleştireceğiz. “DEĞİŞEN DÜNYADA CİNSELLİK VE CİNSEL TEDAVİLER” temalı kongremizin sloganı “ZAMANIN RUHUNDA GÜNCELLENMEYE VAR MISINIZ?” olarak belirlenmiştir.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) olarak her yıl olduğu gibi bu yılda kongremizi, psikoterapi derneğimiz olan Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER), jinekoloji derneğimiz olan JineSeksoloji Derneği (JİNESEKS), aile hekimliği derneğimiz olan Aile Hekimleri Cinsel Tedavi ve Eğitim Derneği (AHCİTED) ve hemşirelik derneğimiz olan Hemşirelik Cinsel Sağlık Eğitim ve Danışmanlık Derneği (HECEDER), Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI), German Society for Social Scientific Sexuality Research (DGSS), Psikosomatik Jinekoloji ve Obstetri Derneği ve Ürojinekoloji Derneği’nin desteği ve katkılarıyla yapacağız.

Almanca “zeit” ve “geist” sözcüklerinden türetilen “zeitgeist”, Batı dillerinden Türkçeye “zamanın ruhu” aktarılmıştır. Ortak aklın fikri, ortak eğilimi ve sesi soluğu olarak bilinen zamanın ruhu her şeyde olduğu gibi cinsel yaşamda ve cinsel tedavilerde de kaçınılmaz güncellemeleri gündeme getirmiştir. Belirsizliğin belirleyici olduğu, kontrol altına alınamayan Pandemi sürecinde kritik bir aşamadayız. Kasvetli yaşamaya başladığımız kabaran pandemi dalgalarının ürkütücü sonuçları ve “yeni normallik” her alanda olduğu gibi cinsel yaşamda kaygıları ve cinsel bozuklukları artırıyor. Her şeyin altüst olduğu, değişim ve dönüşümün kaçınılmaz olduğu bu zor zamanlarda cinsellik ve cinsel tedavilere bakış açıları değişiyor. Bu nedenle cinsel sağlık alanında çalışan hekimlerin ve ruh sağlığı profesyonellerinin yeni normali tartışması için bir araya gelmesi önem taşıyor. Vajinismus, disparoni, erken boşalma, erektil disfonksiyon, orgazm olamama ve cinsel isteksizlik gibi cinsel işlev bozukluklarına yeni normallikte multi-disipliner yaklaşım, cinsel eğitim ve seks eğitimi CİSED 6. Ulusal Cinsel Sağlık Kongremizde ayrıntısıyla ele alınacak olan konu başlıkları olarak belirlenmiştir. Başta psikiyatri uzmanları, cinsel terapistler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları olmak üzere tüm ruh sağlığı profesyonellerini, jinekoloji, üroloji, aile hekimliği gibi ilişkili diğer disiplinlerdeki tüm hekimleri, fizyoterapistleri ve hemşireleri 24–27 Mart 2022 tarihlerinde organize ettiğimiz CİSED 6. Ulusal Cinsel Sağlık Kongremizde buluşmaya davet ediyoruz.

Cengiz GÜLEÇ
PSİKODER Başkanı & Kongre Eşbaşkanı

Cem KEÇE
CİSED Başkanı & Kongre Eşbaşkanı

Geri