10. Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi
  
  Antalya / Belek
  24-27.ŞUBAT,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   24-27.ŞUBAT.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Cornelia Diamond Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Diamed Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   pediatrikppa.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Kendisini insan sağlığına, sağlıklı bir geleceğe adamış tüm dostlarımıza,

Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi 10 yaşında. Dile kolay sağlıklı mikrobiyota ve mikrobiom değişikliklerinin yaşama etkilerini konuşmak ve sorun olmadan ya da sorun daha büyümeden önlem alabilme ve çözüm yolunu tartışma hayali ile yola çıkalı çok daha uzun olmakla birlikte, yeni ekip arkadaşları ile birlikte olma ve paylaşma düşüncesi ile koca bir 10 yıl.

“Sağlık İçin, Yarın İçin” sloganıyla yola çıkacak ve “10. yılında, gelecek 10 yılımızda neler bekliyoruz?” sorusuna yanıtlar arayacağız.

On yıl önce bir kadim tarihin en önemli şehirlerinden olan Mardin’de başlayan mikrobiyota ve sağlık yolculuğumuzla birlikte bugüne kadar güzel ülkemizin farklı bölgelerinde hem bilimsel, hem kültürel hem de bölge mutfaklarının lezzetinde sınırları zorladık. Gurme ilimiz Gaziantep’te düzenlediğimiz 8. Akademi toplantısının son günlerinde iyiden iyiye üzerimize çöken Covid-19 pandemisi ise, uzun süren yorucu, yıpratıcı ve bir o kadar korkutucu serüveninde, bizlerin bilimsel arayış ve paylaşımlarını durduramadı ve 9. Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi için son durağımızı en güvenli alanlarımıza taşıdık; evlerimizde, çalıştığımız yerlerde, gece, gündüz hafta içi, hafta sonu demeden 6 gün boyunca buluştuk, fedakâr bilim insanlarını sizlere ulaştırdık ve bir katılımcı rekoru kırarak hekim, eczacı ve diyetisyen katılımcılarımızla 900’ü aştık.

Bu coşkun destek, bu güzel ilgi, pandeminin dağılmaya başlayan gölgesinde bugün bizleri yüzyüze kongrenin sıcaklığı, çevrimiçi buluşmanın avantajlarını birlikte yaşayacağımız bir kongre düzenlemeye cesaretlendirdi. Artık daha sıcak ve daha aydınlık günler diyerek sizler için güneşli ilimiz Antalya’yı seçtik; 24-27 Şubat 2022 tarihleri arasında bir araya gelerek bilimsel ziyafetimize kaldığımız yerden devam edelim istiyoruz. Canlı olarak tüm kayıtlı çevrimiçi katılımcılarla da fiziken olmasa da bilimsel olarak birlikte olmayı hayal ediyoruz. Hem yüzyüze kongre hasreti ile, yine pandemide SARS-CoV-2 virüsüne karşı tüm kuralların eşliğinde, birbirimizi tekrar kucaklayacağız, hem de görevleri nedeniyle aramıza katılamayan tüm değerli dostlarımızın da kongremize ekranlarından dahil olmalarını sağlayabileceğiz.

10. yılında PPPA penceresi, önümüzdeki 10 yıllara açılacak, yine dünyadan ve Türkiye’den bilim insanlarını sizler için bir araya getirecek, mikrobiyota ve biyotikler alanında son gelişmeler paylaşılacak ve her zaman olduğu gibi sizlerin katkı ve katılımıyla çok başarılı bir toplantıyı sizlerle birlikte gerçekleştirelim istiyoruz.

Hem yüzyüze, hem de sanal birlikteliğimizde buluşmak ve kavuşmak dileğiyle sağlıklı ve keyifli günler diliyoruz.Prof. Dr. Ateş KARA
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Metehan ÖZEN

Prof. Dr. Ener Çağrı DİNLEYİCİ

Geri