10. Ulusal ve 3. Uluslararası Hidatidoloji Kongresi
 
  10th National and 3rd International Congress of Hydatidology
  ONLINE
  4-6.ŞUBAT,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   4-6.ŞUBAT.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türkiye Hidatidoloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   NL M.I.C.E.
ETKİNLİK WEB SAYFASI   hydatidology2022.org/tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Üyelerimiz ve Meslektaşlarımız,

10. Ulusal ve 3. Uluslararası Hidatidoloji Kongresi'nin Covid 19 koşulları nedeniyle 4-6 Şubat 2022 tarihlerinde "Online Kongre" olarak düzenlenmesine karar verilmiştir. 10. Ulusal ve 3. Uluslararası Hidatidoloji Kongresi, Türkiye Hidatidoloji Derneği tarafından düzenlenecektir.

Ekinokokkozis tüm dünyada insan ve hayvan sağlığı açısından en önemli helmint hastalıklarından biri olup kongremiz multidisipliner alanları içerdiğinden, hekimler, parazitologlar, biyologlar, veteriner hekimler, farmakologlar, enfeksiyon hastalıkları uzmanları, epidemiyologlar, halk sağlığı uzmanları, laboratuvar uzmanları, ekonomistler ve Ekinokokkozis ile ilgilenen tüm çalışanları kongremize davet etmekten mutluluk duymaktayız.

Ülkemizin yıllardan beri süregelen önemli sağlık ve ekonomik sorunlarından birini oluşturan ekinokokkozis ile ilgili konuların ele alınacağı, alanlarında uzman yurt içi ve yurt dışı davetli katılımcılarımızla gerçekleştirilecek oturumlar, konferanslar ve sözlü/poster bildirileriyle yararlı bir bilgi alışverişi olacağı inancındayız.

Kongremizin ekinokokkozisin tanı, tedavi, korunma ve kontrolünde yeni stratejiler de dahil olmak üzere yeni bilimsel gelişmelerin tartışılmasını sağlayacağına ve özellikle genç araştırmacılar için öğretici ve yol gösterici olacağına inanıyoruz.

Düzenleme Kurulu olarak bu bilimsel ortamda sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız. 4-6 Şubat 2022'de ONLINE olarak buluşmak ve görüşmek dileğiyle.


Saygılarımızla,


Organizasyon Komitesi adına


Prof. Dr. Nazmiye Altıntaş

Türkiye Hidatidoloji Derneği Başkanı
10. Ulusal ve 3. Uluslararası Hidatidoloji Kongresi Başkanı
Dünya Ekinokokkozis Federasyonu Başkanı

Geri