2. Uluslararası Beşeri Bilimler Kongresi
 
  2nd International Humanities Congress
  İzmir / ONLINE
  19-21.KASIM,2021
     
KATEGORİ  
Sosyal Bilimler
YER   İzmir / ONLINE
TARİH   19-21.KASIM.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   İzmir Demokrasi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi

ETKİNLİK MERKEZİ   İzmir Demokrasi Üniversitesi / ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   ihc.idu.edu.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Katılımcılar,

İzmir Demokrasi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenecek olan II. Uluslararası Beşerî Bilimler Kongresi (2nd International Humanities Congress) 19-21 Kasım 2021 tarihleri arasında yurt dışından katılacak davetli konuşmacılar ve katılımcılar için çevrim içi (online); yurt içinden katılacak bilim insanları için (pandemi koşullarının seyrine göre değişebilmek kaydı ile) yüz yüze olacak biçimde gerçekleştirilecektir. Kongrenin teması “Sosyal Bilimler Perspektifinde Salgın Hastalıklar ve Toplumsal Dönüşüm” olarak belirlenmiştir. Kongre süresince, ulusal ve uluslararası katılımcılar, belirlenen tema çerçevesinde alanlarındaki güncel bilgileri ve yenilikleri İzmir Demokrasi Üniversitesi ev sahipliğinde düzenleyeceğimiz kongrede ele alacaklardır/tartışacaklardır.

Beşerî bilimler alanında başta antropoloji, arkeoloji, çeviribilim, coğrafya, dilbilim, edebiyat, felsefe, güzel sanatlar, halk bilimi, psikoloji, sanat tarihi, sosyoloji ve tarih disiplinlerini bir araya getiren içeriğiyle kongremiz, farklı uzmanlık alanlarında çalışan akademisyenlerin hem konuyla ilgili bilgi, görüş ve tespitlerini paylaşmalarına olanak sağlamayı hem de konuyu disiplinler arası bir bakış açısıyla değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda; siz değerli bilim insanlarını kongremizde görmekten büyük memnuniyet duyacağız. Kongremizde sunulacak olan sözlü bildiriler, 2021 yılı içerisinde katılımcıların isteğine bağlı olarak bildiri kitabında tam metin (özet kitabı olmayacaktır) veya uluslararası kitap bölümü olarak yayımlanacaktır.

2021 yılı Kasım ayında düzenleyeceğimiz II. Uluslararası Beşerî Bilimler Kongresi’nde buluşmak dileğiyle.

Saygılarımızla,

Kongre Başkanı

Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER

ve

Kongre Düzenleme Kurulu

Geri