1. Ulusal Kolo-Proktoloji & Stoma-Terapi Kongresi
  
  İzmir / Çeşme
  8-10.EKİM,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İzmir / Çeşme
TARİH   8-10.EKİM.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Çukurova Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı

ETKİNLİK MERKEZİ   Altınyunus Çeşme Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Topkon Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   koloproktoloji2021.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sayın Meslektaşlarım,

2002 yılından 2010 yılına kadar “ÇUKUROVA” başlığı ile 4 kez düzenlenmiş olan, her toplantıda en az 500 katılımı olan Kolo-Proktoloji ve Stoma-terapi SEMPOZYUMLARI’nın Adana’da yapılmış olduğunu anımsamışsınızdır. Düzenlenen bu toplantıların bilimsel düzeyinin ve kalitesinin ne kadar yüksek olduğunu ve özellikle Cleveland Clinic destekleri ile sayısını hatırlayamadığım çok sayıda uluslararası konuşmacıları misafir ettiğimiz sizler tarafından bilinmektedir. Bu ilgi çerçevesinde Kolorektal ve özellikle Proktoloji alanına ilgi duyan genel cerrah arkadaşlar ve Stomo/ostomi eğitimine ihtiyaç duyan hemşire meslektaşlarımızın bu toplantıların “Ulusal ve Uluslararası” düzeyde Türkiye’ni her bölgesinde düzenleme talepleri olmuştur. Bu talepler değerlendirilerek Ulusal düzeyde “1. ULUSAL KOLO-PROKTOLOJİ & STOMA-TERAPİ KONGRESİ “ başlığı ile egenin en güzel ilçesi ÇEŞME / ALTINYUNUS’da düzenlemesi kararlaştırılmıştır.

Tamamen bilimsel kalitesi yüksek bir kongre amaçlanmış ve katılım/konaklama ücretleri minumum fiyatlarda tutulmuştur. Bilimsel program yapılırken Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan, konusunda etkin isimlere yer verilirken ege bölgesindeki cerrah arkadaşların danışmanlığına başvurmayı amaçladık. Bölgenin bilimsel katkısını ve bu konuda tecrübeli hocalarımızın desteğini önemsemekteyiz.
Bildiğiniz gibi Dünya ve Ülkemiz ciddi bir pandemi belasından geçmektedir. Çok şükür aşılama ve önlemler ile bu belayı yenmemiz çok yakındır. Her ne kadar önlemler kaldırılsa da biz kongrenin katılımını SINIRLI tutarak katılımcıların sağlığı ile ilgili maksimum önlemler aldık. Şayet yeni bir salgın dalgasına karşıda kongrenin “WEBİNAR “ ortamına çevirme planları yapıldı.
Daha önce bölgesel yapılan bu kongreyi, bu sene Ulusal düzeyde, gelecek senelerde Uluslararası katılımlarla gerçekleştirmemize katkılarınızı ve katılımlarınızı diler, saygılar sunarım.

Prof. Dr. Ömer Alabaz
Düzenleme Kurulu Adına
Kongre Başkanı

Geri