UTRAK 2021 4. Uluslararası Türk - Rus Dünyası Akademik
  Araştırmalar Kongresi
 
  4th International Turkish-Russian Research Academic Congress
  Ankara
  12-14.KASIM,2021
     
KATEGORİ  
Multidisipliner
YER   Ankara
TARİH   12-14.KASIM.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Ankara Bilim Üniversitesi
ETKİNLİK MERKEZİ   Congresium Ankara
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   turkruskongresi.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Araştırmacılar,

4. Uluslararası Türk - Rus Dünyası Akademik Araştırmalar Kongresi’nin (UTRAK) ilki, 2018 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin, ikincisi Gazi Üniversitesi’nin ve üçüncüsü de Ankara Bilim Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Ankara’da yapılmıştı. Bu kongrelerde sunulan tebliğler sonucu Bildiri Tam Metin Kitabı ve Kitap bölümleri yayınlanarak bilim dünyasının istifadesine sunulmuştur. Bu alanda akademik çalışmalarını yürüten siz değerli hocalarımızın destekleriyle üç kongremiz de başarılı bir şekilde sonuçlanmıştır.

Yine sizlerin katkılarıyla 4. Uluslararası Türk - Rus Dünyası Akademik Araştırmalar Kongresi (UTRAK) de 12 – 14 Kasım 2021 tar1öihleri arasında Ankara Bilim Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Ankara’da yapacaktır. Kongre, Ankara Bilim Üniversitesi’nin ev sahipliğinde olmakla beraber daha önceden olduğu gibi Moskova State University, Journal of History Studies’inde de katkıları olacaktır. İlerleyen günlerde kongreye destek veren kuruluşlar sizlerle paylaşılacaktır.

Bilindiği gibi bir yılı aşkın süredir COVİD – 19 salgını dünyayı etkisi altına almış bulunmaktadır. Fakat Kasım ayına kadar aşının yaygın olarak yapılacağını ve salgının hızını keseceğini düşünerek, kongreyi doğrudan katılımlı olarak yapmayı planlıyoruz. Aksi durumda kongre, ONLİNE olarak yapılacaktır. Bu süreç, ileriki zamanlarda sizlerle paylaşılacaktır. Fakat doğrudan katılım sağlayamayacak olan katılımcılar için ONLİNE olarak da sunumlar olacaktır.

Kongre’ye Türkiye ve Rusya başta olmak üzere, dünyanın çeşitli ülkelerinde farklı alanlarda çalışmalarını yürüten bilim insanları davetlidir. Temel gayemiz, söz konusu bilim insanlarını bir araya getirmek, çalışmalarını ve birikimlerini paylaşmaktır.

Kongreye edebiyat, tarih, sosyoloji, felsefe, hukuk, iktisat, İşletme, maliye, kültür ve sanat başta olmak üzere sosyal bilimlerin tüm alanlarından bildiriler kabul edilecektir. Ayrıca diğer bilim dallarından da Rusya’daki bilimsel çalışmaları konu edinen tebliğler kabul edilecektir. Kongrede bildiriler SÖZLÜ ve POSTER sunum şeklinde olabileceği gibi bir de Karma sergi açılacaktır.

Kongrede sunulacak olan bildiriler, daha önceki kongrelerde olduğu gibi hakem değerlendirmelerinden sonra, Bildiri Tam Metin Kitabı veya Kitap Bölümü olarak yayınlanacaktır.

4. UTRAK Kongresi Akademik Teşvik hariç olmak üzere Doçentlik ve tüm akademik yükseltme kriterlerine göre yapılmaktadır.

Geri