15. Ulusal Radyoteknoloji Kongresi ve Eğitim Seminerleri
  
  Antalya / Lara
  21-24.EKİM,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Lara
TARİH   21-24.EKİM.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Titanic Otel Lara
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Invictus Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   tmrtder.org.tr/2021/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Bildiğiniz gibi tüm dünyada baş gösteren Corona virüs pandemisinden dolayı geçen yıl ve bu yıl Nisan ayında Kongremizi gerçekleştiremedik.
Sizleri bu yıl Titanic Otel Lara, Antalya’da 21-24 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz TMRT-Der. 15. Radyoteknoloji Kongresi ve Eğitim Seminerlerine davet etmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum.

“Biz bize yeniden” sloganı ile gerçekleştireceğimiz Kongremizde pandemi süresince yaşadığımız deneyimlerimizi konuşup paylaşacağız, İş güvenliğinin büyük önem kazandığı bu süreçte konu ile ilgili eğitimlerimiz olacak. Meslek tanımlaması, özlük hakları, lisans düzeyinde eğitim konularında Sağlık Bakanlığı ile yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler ve tabiki mesleğimiz ile ilgili tüm dünyada öne çıkan gelişmeler ve yenilikler kongremizin başlıca konuları arasında olacaktır.

Kongreler, bilimsel ve teknolojik yenilikleri takip etme şansına eriştiğimiz ve bilgi alışverişi olanağına kavuştuğumuz, sosyal bütünleşme fırsatı bulduğumuz ortamlardır. Pandemi süresince devam eden online eğitimlerimiz vaka sayılarının düşüş görülmesi ile birlikte yeniden yüz yüze biraya gelecek olmamız bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Pandemi süresince Tıbbi görüntüleme olarak cephenin en önlerinde savaştık. Bir çoğumuz, hastalar ile temas sonucu virüse yakalandı. Bulaş sonucu kaybettiğimiz meslektaşlarımız oldu. Hepsine Allah rahmet diliyorum.

TMRT-DER; Uluslar arası dünya Radyografer ve Radyoloji Teknisyenleri derneği olan International Society of Radyogphers & Radiological Technologists ISRRT’e üye olup uluslar arası alanda temsil edilme ve bu platformda görüş alışverişinde bulunarak mesleğimize tüm dünya ülkeleri ile nicelik açısından aynı standartları yakalayabilme ve vizyonunu global gelişmeler ışığında yakalama fırsatına sahiptir.

Biz Bize yeniden Titanic Otel Lara, Antalya’da 21-24 Ekim 2021 tarihlerinde buluşmak üzere sevgi ve saygılarımla.

Mehmet ERKEK
Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı

Geri