24. Finans Sempozyumu
  
  Sakarya
  20-23.EKİM,2021
     
KATEGORİ  
İktisadi ve İdari Bilimler
YER   Sakarya
TARİH   20-23.EKİM.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Sakarya Üniversitesi
-Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
-Finans Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Sakarya Serdivan Ana Kampüsü Kültür ve
Kongre Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://finans24.sakarya.edu.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli bilim insanları,

Dünyada eşi görülmemiş bir şaşkınlık, hayatın her yönünde ani bir duruş ve dönüşüm yaşatan Covid-19 salgınının gölgesinin hala üzerimizde olduğu şu günlerde; en çok özlediğimiz ve sabırsızlıkla beklediğimiz, sağlık riski olmadan bir araya gelmek ve kaynaşmak oluyor.

1995 yılından günümüze finans alanında çalışan en kıdemli akademisyenlerden, henüz ilk bildirilerini yazan genç finansçılara kadar geniş bir topluluğu bir araya getiren Finans Sempozyumu’nu 2020 yılında pandemi nedeniyle gerçekleştiremedik. Türkiye’nin en köklü ve nitelikli akademik organizasyonlarından biri olan sempozyumumuzu, yıllardır bu organizasyonun kültürü haline gelen bir arada olma ve ağ oluşturma imkanlarının olmaması nedeniyle çevrimiçi yapmayı tercih etmedik.

Sempozyumun 24.sünü Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi işbirliğinde, 20-23 Ekim 2021 tarihlerinde, üniversitelerimizin Sakarya Serdivan Ana Kampüsü Kültür ve Kongre Merkezi’nde yüz yüze organize ediyoruz.

Son üç sempozyumun istatistikleri dikkate alındığında; yaklaşık 70 farklı kurumdan hemen hemen %40’ını kadınların oluşturduğu ortalama 275 katılımcının, 100 civarında bildiri sunduğu Türkiye’nin en eski akademik platformlarından biri olan Finans Sempozyumu’nda, bu yıl da finans alanına katkı yapacak çalışmaların yer almasını bekliyoruz.

Post-Pandemi dünyasının belirsizliği yeni ve güçlü bir değişken olarak hayatın doğal akışına eklemleniyor. Ayrıca Post Küreselleşme dönemine girdiğimiz dünyada; insanoğlu bir yandan yapay zekaya dayalı büyük veri ve bilgi oluştururken, diğer yandan tezat biçimde, sorunları daha karmaşık hale geliyor, öngörülemezlik artıyor ve sürdürülebilirlik ajandanın en üstünde yerini alıyor.

Bu “yeni normal paradigmada” finansal akımlara ve enstrümanlara dayalı küreselleşme ve büyüme sorgulanırken, hızla artan parasal genişlemenin ve özellikle kobileri savunmasız bırakan salgının yıkıcı etkilerinin yıllarca devam etmesi bekleniyor. Bununla birlikte hala özellikle gelişmiş ülkelerin en zeki ve yetenekli gençleri finans sektörüne girmeye devam ediyor.

1200’lü yıllarda poliçenin kullanılması ile başlayan, 1950’li yıllarda bugünkü anlamında bilim haline dönüşen ve 2000’li yıllarda kripto paraya kadar evrilen bir hikayede artık saha, finans mühendislerinden, finans veri bilimcilerine geçmiş gözüküyor. İşte bu ortamda 24. Finans Sempozyumu’nu birlikte gerçekleştireceğiz.

Bir Sakarya atasözü der ki: “Misafirin sevileni ekmeğin yapıldığı gün gelir”. Ekmeğimizin yapıldığı 24. Finans Sempozyumu’nda finans alanında çalışma yapan tüm misafirlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.

Sempozyum Başkanları

Prof. Dr. Hakan TUNAHAN

Doç. Dr. Sinan ESEN

Geri