8. Geriatri Günleri
  
  ONLINE
  17-17.EYLÜL,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   17-17.EYLÜL.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Geriatrik Bilimler Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Dalya Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.geriatrigunleri2021.com/tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Sağlık Çalışanları ve Bilim İnsanları,

Bilindiği gibi tüm dünyada birçok ülkeyi etkisi altına alıp hepimize zor günler geçirten yeni tip Corona virüs salgını ile ilişkili olarak hepimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Toplum sağlığı, tıbbi teknoloji ve tedavideki gelişmeler daha uzun ve daha sağlıklı yaşayanların sayısında artışa sebep olurken, bu durum bu kişilerin tıbbi ihtiyaçlarının artmasına da sebep olmaktadır. En temel gereksinimlerin başında acil servisler gelmektedir. Geriatrik hastalar, varolan komorbit hastalıkların sayısının fazla olması, bunlara eklenen geriatrik sendromların varlığı ve hayatı tehdit edici çok sayıda durumun yaşlılarda daha fazla görülmesinden dolayı; acil servisi daha sıklıkla kullanmak zorunda kalmaktadırlar. Dolayısıyla, geriatrik aciller aslında komplike vakalardan oluşmaktadır ve çoğu zaman multi-disipliner bir yaklaşım gerektirmektedir. Bu nedenle, günlük pratiğinde geriatrik hasta ile ilgilenen uzmanların “Geriatrik Aciller” çatısı altında bir araya gelerek deneyimlerini aktarması oldukça önemlidir.

Bu fikirden yola çıkarak, 17 Eylül 2021’de, İzmir Sabancı Kültür Merkezi’ nde yapılması planlanan 8.Geriatri Günleri’nde GERİATRİK ACİLLER konusunu ele almayı amaçladık. Fiziksel olarak düzenlemeyi planladığımız toplantımızın COVID-19 virüs salgınının yasaklarının toplantımızın tarihlerinde devam etmesi durumunda organizasyonumuzun belirtilen tarihlerinde E-KONGRE olarak ONLINE düzenleneceğini belirtmek isteriz.

Bu zor dönemde mutlu günlerimizin geri geleceğini yürekten inanarak aldığımız bu kararda bir nebze sağlığımıza faydalı olduğunu düşünerek hepinize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunar, konuya ilgi duyan başta acil tıp uzmanları ve geriatrik uzmanları olmak üzere, kardiyologlar, ortopedistler, iç hastalıkları ve nöroloji uzmanları, aile hekimleri olmak üzere hemşire, psikolog, gerontoloji gibi yaşlı sağlığı için hizmet veren herkesi aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.


Saygılarımla

Geriatrik Bilimler Derneği & Sempozyum Başkanı
Prof. Dr. Ahmet Turan IŞIK

Geri