14. Doğu-Güneydoğu Anadolu Hepato-Gastroenteroloji Günleri
  
  Diyarbakır
  12-13.EYLÜL,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Diyarbakır
TARİH   12-13.EYLÜL.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Gastroenteroloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ  
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Bros Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   dghepatogastro2021.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Merhaba sevgili dostlar,

Bir gelenek yeniden başlıyor. İlk kez 2001 yılında yapılan ve farklı şehirlerde tertiplenen 13 büyük ve başarılı toplantıyla taçlandırılan Doğu-Güneydoğu Gastroenteroloji günlerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Türk Gastroenteroloji Derneğinin bir klasiğine dönüşen bu organizasyon camiamıza değerli bilimsel katkılar sunmuş, çok merkezli çalışmalarla önemli yayınların doğmasına imkân vermiştir.

Türk Gastroenteroloji Derneğinin tam desteği ve Diyarbakır şubesinin organizasyonuyla 10-12 Eylül 2021 tarihleri arasında gastroenteroloji, hepatoloji, endoskopi ve ultrasonografi ile ilgili son gelişmeleri içeren bilimsel sunular, alanında kendilerini kanıtlamış çok değerli meslektaşlarımızca yapılacaktır. Bölge verilerinin toplanması ve bilimsel ölçütlerle işlenmesinin önü açılacaktır

Geçmişte Gastroenteroloji bilim dalı ile ilgili bir dizi toplantıya ev sahipliği yapan şehrimiz surları, anıtsal yapıları, minimum 10.000 yıllık geçmişi ve 33 medeniyete beşiklik etmesiyle dünya uygarlık tarihine ışık tutmaktadır. Bu şehirde bir arada olmak bizleri fazlasıyla mutlu edecektir.

Toplantının alt yapısını yüz yüze ya da online olabilecek şekilde tasarlıyoruz. Toplantının şeklini pandemi koşulları belirleyecektir. Türk Gastroenteroloji Derneği’nin son bir yılda online toplantılarla ilgili edindiği tecrübe işimizi kolaylaştırmaktadır. Her hâlükârda bir bilimsel şölen olacağı kanaatindeyiz. Bu şölende camiamızın çok değerli üyeleri, İç Hastalıkları uzmanları, Genel ve Gastroenteroloji cerrahi uzmanları, Radyoloji uzmanları ve Aile Hekimleriyle bir arada olmayı arzuluyoruz.

Hepinizi toplantıya katılmaya davet ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum

Prof. Dr. Mehmet DURSUN
TGD Diyarbakır Şubesi ve Toplantı Başkanı

Geri