38. Ulusal Gastroenteroloji Haftası & 9. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi
  
  Antalya / Belek
  16-21.KASIM,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   16-21.KASIM.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Gastroenteroloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Susesi Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Bros Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   ugh2021.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli meslektaşlarım,

Türk Gastroenteroloji Derneği ülkemizdeki gastroenterologların en büyük ve tek çatı derneğidir. Bizler, 900’den fazla üyesi bulunan ve son yıllarda yüzlerce üyesini yurtdışı/yurtiçi uzun süreli eğitim programlarına göndererek ülkemizde bu alanda ilkleri başarmış bir derneğin üyeleriz. Yönetim kurullarımız meslektaşlarımızın özlük ve mesleki hakları konusunda merkezi otorite ve hukuk önünde mücadele etmiş ve ciddi kazanımlar elde etmiştir. Üyelerimizin mezuniyet sonrası donanımını geliştirmek için lokal, ulusal bilimsel toplantılar düzenlemiş, ‘mistake serisi’ gibi basılı yayınlar hazırlamış ve araştırma projelerine maddi destekler sağlamıştır.

Değerli meslektaşlarım, geçen yıl başlayan ve bu yıl da devam eden, tüm dünyamızı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ne yazıkki derneğimizin düzenlediği ve sizlerle bir araya gelmemizi sağlayan bilimsel toplantıları yapmamıza engel olmuştur. Değerli meslektaşlarımızın sağlığı yönetim kurulumuzun her zaman birinci önceliği olmuştur. Bu nedenle diğer aktivitelerimiz gibi 37. UGH’da sanal ortamda ve rekor sayıda katılımcı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Yönetim kurulumuz sizlerden aldığı destekle kongrenin ardından hemen 38. UGH hazırlıklarına başlamıştır. Bu yıl sonbaharda pandemi etkisinin azalacağını umut ediyoruz. Türk Gastroenteroloji Derneği’nin ev sahipliğinde ülkemiz gastroenterolojisinin en önemli ve en yüksek katılımlı organizasyonu olan 38. Ulusal Gastroenteroloji Haftası ve 9. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongremizi 16-21 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya Susesi Otel Kongre Merkezi’nde yapmayı planlıyoruz. Ancak Pandemi koşulları fiziki kongre yapmamıza izin vermez ise hibrid ya da sanal kongre için de planlamalarımız yapılmıştır.

Yönetim kurulumuz 38. UGH kongre başkanlığını Prof. Dr. Erkan Parlak’a vermiştir. Kongre sekreterliklerini Prof. Dr. Şule Poturoğlu ve Prof. Dr. Aydın Şeref Köksal, Kurs koordinatörlüğünü Prof. Dr. Altay Çelebi, Koordinatör Yardımcısı görevini Hüseyin Savaş Göktürk üstlenmişlerdir. Kongremizde Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği ile birlikte program yapacağız. Bu birlikteliğin kongremizin bilimsel içerik ve katılımını güçlendireceğine inanıyoruz.

Acenta olarak, ülkemizin deneyimli organizasyon firmalarından olan BROS GROUP ile çalışacağız. Onların çok başarılı bir organizasyon gerçekleştireceklerine olan inancımız tamdır.

Düzenleme kurulumuz, Gastroenterologlar, Gastrointestinal Cerrahlar, İç Hastalıkları Uzmanları, Aile Hekimleri gibi çeşitli alanlardan katılımcılarımıza hitap edecek genişlikte zengin ve yüksek kalitede bilimsel içerik hazırlamaktadır. Gastroenterolojinin sıcak konuları, endoskopik girişimler yanısıra temel başlıklar da tartışılacaktır. Oturumlarda Türkiye’den ve dünyadan konularında söz sahibi olan konuşmacılar yer alacaktır.

Katılımcılarımızın gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalardan oluşan bildiriler hakemlerimiz tarafından değerlendirilip Sözlü ve Poster Sunumuna kabul edilecektir.

Kasım ayında Antalya’da sizlerle buluşmayı diliyoruz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Birol ÖZER
TGD Yönetim Kurulu adına

Geri