2. Uluslararası Çocuk Ve Kadın Doğum Hastalıkları Kongresi
 
  2nd International Pediatric And Gynaecological Disease Congress
  Antalya / Belek
  21-24.EKİM,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   21-24.EKİM.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Sağlık Bilimleri Üniv. Avrasya Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi

ETKİNLİK MERKEZİ   Xanadu Resort Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Rubikon Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://ckd2021.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Mestektaşlarımız

21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında, Xanadu Resort Hotel Antalya’da, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Avrasya Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenecek olan “II. Uluslararası Çocuk ve Kadın Doğum Hastalıkları Kongresi”ne siz değerli meslektaşlarımızı davet etmekten mutluluk ve heyecan duymaktayız.

Günümüzde sağlıklı bir gebelik dönemi, doğum şekli, yaşamın erken dönemlerinden itibaren uygun beslenme ve bağışıklama yaklaşımları ile devam eden çocukluk dönemi toplum ve ülke sağlığı için son derece önemlidir. Bu bilgi çerçevesinde ülkemizde ilk defa bir arada Kadın Doğum ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimlerine yönelik olarak düzenlenen kongremizde her iki alanda temel konulardaki son ve güncel bilgilerin paylaşılması hedeflenmektedir. Kongremizin kurslarla zenginleştirilmiş bilimsel programına ek olarak Avrasya Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin katkıları ile Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Ukrayna, Gürcistan ve Balkan ülkelerinden katılacak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Kadın Doğum uzmanları ile bölgemizde yeni iş birliklerine ve üst seviyede bilgi paylaşımına olanak sağlanacağını düşünüyoruz. Uluslararası katılımlı olan kongremize katılacak misafir hekimler için kongre boyunca eş zamanlı çeviri yapılacaktır. Bu kongrenin ana hedefi sağlıklı gebeliğin önemi, perinatal önemli morbidite ve mortalitelerin azaltılması ve uzun dönemde görülen sık çocukluk çağı hastalıklarına yönelik en güncel veri ve bilgilerin kılavuzlar ve öneriler eşliğinde katılımcılara sunulmasıdır. Bundan sonraki hedefimiz ise alanında ilk olan bu kongreye her sene ulusal ve uluslararası katılımı arttırarak, kongremizin devamlılığını sağlamaktır.

Çok güzel bir mevsimde, ülkemizin önemli bir turizm merkezi olan Antalya’da gerçekleştireceğimiz bu kongrede sık görülen gebelik ve çocukluk dönemi hastalıkları ve sorunlarına pratiğe yönelik güncel bilimsel verilerin paylaşılması hedeflenmektedir. Kongremizde hem yurt içi hem de yurt dışından katılacak meslektaşlarımızın bilimsel çalışmalarını paylaşabilmesi amacıyla sözel ve poster bildiri sunumları yapılacak, dereceye giren bildiriler ödüllendirilecektir.

II. Uluslararası Çocuk ve Kadın Doğum Hastalıkları Kongresi’nde sizlerin değerli destekleriniz ve katkılarınız büyük önem taşımaktadır. Tüm meslektaşlarımızı ve ilaç endüstrisini 21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya’da düzenleyeceğimiz ve bilimsel bir şölen şeklinde geçmesini planladığımız kongremize davet ediyoruz.

Bilimsel Sekretarya

Dr. Öğretim Üyesi Aynur Feyzioğlu
Prof. Dr. Merih Çetinkaya
Prof. Dr. Şirin Güven

Geri