13. Ulusal Aydınlatma Kongresi
  
  İstanbul
  6-7.EKİM,2021
     
KATEGORİ  
Enerji
YER   İstanbul
TARİH   6-7.EKİM.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Aydınlatma Türk Milli Komitesi
ETKİNLİK MERKEZİ   İstanbul Fuar Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://13uak.atmk.org.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
13. Ulusal Aydınlatma Kongresi’nin, 6-9 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı ile birlikte İstanbul Fuar Merkezi (İFM), Yeşilköy İstanbul’da yüz yüze ve/veya çevrimiçi gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Günümüzde LED ışık kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması ile değişen aydınlatma sektörü, dijitalleşme gereği nesnelerin interneti, büyük veri ve yapay zeka gibi ileri teknolojiler ile dönüşüm göstermeye başlamıştır. Farklılaşan çalışma ve yaşam koşulları sonucunda aydınlatma ve sağlık ilişkisi, insan odaklı aydınlatma gibi öne çıkan konular da bu dönüşümün önemini arttırmaktadır. Bu gelişimler ışığında 13. Ulusal Aydınlatma Kongresi’nin ana teması “Aydınlatmada Dönüşüm” olarak belirlenmiştir.

Kongrenin temel konu başlıkları:

Aydınlatmada Dijital Dönüşüm
Aydınlatmanın Çevreye Etkisi
Aydınlatma ve Sağlık
İnsan Odaklı Aydınlatma
Ürün Tasarımında Dönüşüm
Aydınlatma Tasarımında Dönüşüm
olarak seçilmiştir.
13. Ulusal Aydınlatma Kongresi belirlenen altı konu başlığına ek olarak, ATMK’nin temsilcisi olduğu Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nun (CIE) bölümlerini oluşturan; “görme ve renk, ışık ve ışınımın fiziksel ölçümü, iç ortam ve aydınlatma tasarımı, ulaşım ve dış aydınlatma uygulamaları, fotobiyoloji ve fotokimya, görüntü teknolojisi” genel konularının da ele alınacağı sunumlu bildiri ve/veya posterlere açıktır.

Kongre süresince aydınlatmada çalışan bilim insanları ile sektördeki araştırma, tasarım, uygulama, üretim gibi farklı konuların temsilcileri bir araya gelerek “Aydınlatmada Dönüşüm”e yönelik güncel uygulamaları ve geleceğe ilişkin önerileri ortak bir platformda detaylı olarak irdeleme ve tartışma olanağı bulacaklardır.

13. Ulusal Aydınlatma Kongresi’ne, yukarıda belirtilen alanlarda çalışan bilim insanlarını, kamu görevlilerini, sektör temsilcilerini, lisans ve lisansüstü düzeyde konuya ilgi duyan öğrencilerimizi davet ediyoruz.

Geri