14. Uluslararası Türk Omurga Kongresi
 
  14th International Turkish Spine Congress
  ONLINE
  6-9.EKİM,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   6-9.EKİM.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Omurga Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Ege Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.spinecongress2021.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli meslektaşlarımız,


Türk Omurga Derneği olarak 14. Uluslararası Omurga Kongresi’ni COVID-19 pandemisine bağlı yaşanan olağanüstü durum nedeniyle maalesef yüz yüze gerçekleştiremeyeceğiz. Kongre eş başkanlarımızdan sevgili arkadaşımız Prof. Dr. Kadir Kotil’i çok yakın bir zamanda, çok erken yaşta kaybettik. Üzüntümüz sonsuz ve acımız çok büyük.

Kongremizi 6 – 9 Ekim 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak sevgili arkadaşımızın anısına düzenleyerek acımızı paylaşmak, kendisini anmak ve sevenlerini bir araya getirmek istiyoruz.

Kongremizde ortopedi ve nöroşirürji kökenli omurga cerrahları ile birlikte olacağız. Ayrıca yurtdışından da meslektaşlarımızın da katkı sağlayacağı toplantımızda deneyimlerimizi birbirimize daha verimli bir biçimde aktaracağımızı düşünüyoruz.

Daha önceleri olduğu gibi eğitim kursları, konferanslar, sempozyumlar, tartışmalı oturumlar, çalıştaylar ve bildirilerle omurga sorunlarını detaylı tartışacağız. Yenilikleri ve tartışmalı konuları bütün yönleri ile ele alacağız.

Kongremizin ana konusu “Yaşlanan Omurga” olacaktır. Osteoporozun oluşturduğu omurga sorunlarından, dejeneratif deformitelere kadar birçok ileri yaş omurga sorunu masaya yatırılacaktır. Yaşlanan omurganın yanında destruktif patolojiler, travmalar ve çocukluk çağı deformiteleri gibi konular da ele alınacaktır. Gerek ülkemizden gerekse dünyanın çeşitli ülkelerinden üst düzey bilim insanlarının katılımı ile bilimsel düzeyi yüksek çalışmaların değerlendirileceği bir kongre olacaktır.

Bilimsel içeriği yüksek bir kongremizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygı ve sevgilerimizle,


Prof. Dr. Ömer Akçalı
Kongre Başkanı


Prof. Dr. Mehmet Zileli
Kongre Başkanı


Prof. Dr. Kadir Kotil
Kongre Başkanı

Geri