BTKS 2021 10. Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi
 
  10th International Maintenance Technologies Congress and Exhibition
  Denizli
  30.EYLÜL-2.EKİM,2021
     
KATEGORİ  
Mühendislik
YER   Denizli
TARİH   30.EYLÜL-2.EKİM.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   TMMOB Makina Mühendisleri Odası
ETKİNLİK MERKEZİ   Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.bakimkongresi.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
AMAÇ / KAPSAM

Istenen ve beklenen özelliklerde bir sistemi tasarlamak ve kurmak, bir mühendislik çalısması gerektirir. Kurulumu yapılan bir sistemin çıktılarının sürekliliginin saglanması, ekonomik ve güvenli olarak üretime devam etmesi için sisteme bakım yapılması gerekir. Bakım, ciddi bir mühendislik çalısmasıdır.

Bakım mühendisligi, bilim ve teknolojiye paralel gelismektedir. Dijitallesen sistemlere etkili bakım yaklasımları gelistirmek ve bakım yöntemleri içerisinde dijitallesmeyi kullanmak kaçınılmazdır. Bu nedenle Kongrenin teması “Bakımda Dijitallesme ve Dijitallesmede Bakım” olarak belirlenmistir.

Makina Mühendisleri Odası, Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi (BTKS)'nin onuncusunu Denizli'de 30 Eylül, 1,2 Ekim 2021 tarihlerinde düzenleyerek, bakım sektörü ile ilgili tarafları bir araya getirmeyi ve bakım konusundaki bilgi birikiminin gelisimine katkı saglamayı amaçlamaktadır.

Makina Mühendisleri Odası tarafından bundan önce düzenlenen 9 kongrede, bakım ve bakımın önemi tartısılmıs, bakım konusunda gelinen nokta ve yenilikler ele alınmıs ve bakım mühendisligi alanında çok önemli sonuçlar elde edilmistir. Bu bakımdan, Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi bütün dünyada bu alanda çalısan herkesin bulustugu ve bakım alanında gelinen yeniliklerin tartısıldıgı bir kongredir.

Sanayi devrimleri ile sürekli bir gelisme içinde olması, bakım mühendisligini neredeyse tüm mühendislik dallarının ortak alanı haline getirmistir. Bu nedenle BTKS, tüm sektörlere, ürünlere, hizmetlere ve tüm mühendislik dallarına açık bir platformdur.

Kongre dili iki dilde (Ingilizce - Türkçe) olacaktır. Kongreye gönderilen tam metin bildiriler çift körleme yöntemi ile hakem degerlendirilmesinden geçecektir. Kabul edilen bildiriler Kongre programında yer alacaktır. Kongrede sunulan tam metin bildiriler, tekrar hakem degerlendirilmesinden geçirilecek; "Mühendis ve Makina" ve "Endüstri Mühendisligi" dergilerinde yayınlanacaktır.

X. BTKS YÜRÜTME KURULU

Geri