23. Ulusal Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Kongresi
  
  Girne / K.K.T.C.
  22-26.EYLÜL,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Girne / K.K.T.C.
TARİH   22-26.EYLÜL.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Elexus Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   GenX Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.hipertansiyonkongresi.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,


Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalığı Derneği olarak bu sene kongremizi Kıbrıs Elexus otelde 22-26 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirmek arzusundayız. Hem geçtiğimiz yılı hem de bu yılı içine alan pandemi koşulları kongre hayatımızda da önemli değişiklikleri beraberinde getirdi. Online birlikteliklerimiz başladı. Camdan cama, son kongremizde dahil olmak üzere bilimsel aktivitelerimiz ve paylaşımlarımız devam etti. Ancak bizler sizlerle yüz yüze birlikte olmayı özledik. Pandemi koşullarında olumsuz bir gelişme olmadığı takdirde bu arzumuzu gerçekleştirmek için bu yıl Kıbrıs’ta buluşmayı umut ediyoruz.

Bu kongremizde de daha önceki kongrelerimizde olduğu gibi hipertansiyon, kardiyovasküler ve renal hastalıklar ve bu hastalıklara bağlı oluşan komplikasyonlar; her yönüyle ve çeşitliliğiyle renal replasman tedavileri (hemodiyaliz, periton diyalizi ve renal transplantasyon) ve bu tedaviler sırasında karşılaştığımız sorunlar, sorunlara çözümler konularında çok güzel panellerimiz ve konferanslarımız olacak. Her bir panel ve konferansta çok kıymetli hocalarımız görev alacak ve bazen bizlere bildiklerimizi hatırlatarak bazen bilmediğimiz yeni gelişmeleri ve bilgileri aktararak yepyeni ufuklar açacaklar. 21. kongrede ilkini gerçekleştirdiğimiz, ancak son kongremizin online olması nedeniyle yapamadığımız, ‘En Büyük Kim?’ Bilgi yarışmasını bu yıl tekrar gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu yarışma ile hem kongrede öğrendiklerimizi hem de genel kültürümüzü test etme fırsatı bulacağız. Sözlü ve poster bildiriler, multidisipliner sözlü olgu sunumları sırasında hem karşılaştığımız ilginç vakaları aktarma ve tartışma fırsatı bulacağız hem de yaptığımız çalışmaları sunarak katılımcılarla paylaşma fırsatımız olacak. Bu aktiviteler geçmiş yıllarda olduğu bilimsel kurulumuz tarafından ayrıntılı olarak değerlendirilecek ve dereceye giren bildirilere başarı ödülleri verilecektir. Dernek olarak eğitime hizmet temel misyonumuz olup bu misyon çerçevesinde, derneğimiz tarafından belirlenen kontenjan kapsamında, kongremize bildirileri ile katılım gösteren araştırma görevlisi doktor arkadaşlarımıza, bu yıl da kayıt, konaklama ve ulaşım desteği vermeye devam edeceğiz. 22. Kongremizde ‘Kongre Katılım Ödülü” kazanan arkadaşlarımız da bu sene kongremizde en iyi şekilde ağırlanacaklardır.

Kongremiz Türk Tabipler Birliği tarafından kredilendirilmekte olup, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese hem teşekkür ediyor hem de başarılar diliyoruz.

Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu adına siz değerli meslektaşlarımızı kongremize davet etmekten büyük onur duyuyor, yüz yüze kongremizde görüşmek üzere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Ülver Derici
Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Geri