10. Ulusal Sağlıklı Yaşam Kongresi
  
  İstanbul
  16-19.EYLÜL,2021
     
KATEGORİ  
Sağlık
YER   İstanbul
TARİH   16-19.EYLÜL.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Acıbadem Üniversitesi
-Gastroenteroloji Diyetisyenliği Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

ORGANİZATÖR KURULUŞ   Rubikon Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.syk2021.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız

Sağlıklı yaşamın temel bileşeni olan yeterli ve dengeli beslenmenin, hastalıkların önlenmesi ve tedavisindeki yeri tartışılmazdır. Bu bağlamda, hızla gelişen ve değişen bilim, yeni kavram ve tedavi yöntemlerinin gelişmesine olanak sağlamaktadır.

Beslenme ve Diyetetik alanı ile ilgili güncel konuların işlendiği alanında uzman konuşmacıların yer aldığı Ulusal Sağlıklı Yaşam Kongremizi 2020 yılında e-kongre olarak düzenledik.

Bu yıl 16-19 Eylül 2021 tarihinde Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nde tekrar bir arada olacağımız 10. Ulusal Sağlıklı Yaşam Kongremizin ana konuları Enfeksiyon Hastalıkları alnında uzmanlaşacak diyetisyenler için "Bağışıklık, Mikrobiyota ve Beslenme Üçlüsü”, Toplu Beslenme Sistemleri Diyetisyenliği kapsamında “Toplu Beslenme Sistemlerinin Dünü, Bugünü ve Yarını”, Gastroenteroloji Diyetisyenliği kapsamında “Sindirim Sistemi Hastalıkları Özelinde Bağırsak Mikrobiyotası, Beslenme ve Probiyotikler” ile "Beslenme ve Diyetetik Alanında Tartışmalı Konular” olarak belirlenmiştir.

Kongre kapsamında "4. ProbioCLASS - Beslenme & Prebiyotik & Probiyotik Bahar Okulu"nu da gerçekleştiriyor olacağız. Bağırsak mikrobiyotasının şekillenmesinde büyük öneme sahip prebiyotikler, probiyotikler ve diyet örüntüsü hakkında güncel bilgileri irdeliyor olacağız.

Tüm bu konularla Eylül ayında yeniden sizlerle bir arada olabilmenin heyecanını yaşıyoruz.

10. Ulusal Sağlıklı Yaşam Kongresi ‘nde görüşmek dileğiyle…


Prof. Dr. Murat Baş
Kongre Başkanı


Geri