ULIBTK 2021 23. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi
  
  Gaziantep / ONLINE
  8-10.EYLÜL,2021
     
KATEGORİ  
Mühendislik
YER   Gaziantep / ONLINE
TARİH   8-10.EYLÜL.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Gaziantep Üniversitesi
-Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Gaziantep Üniv. Mavera Kongre ve Sanat Merkezi
/ ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://ulibtk2021.gantep.edu.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sevgili Meslektaşlarım,

8-10 Eylül 2021 tarihlerinde “23. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresini (ULIBTK 2021) Gaziantep’te düzenleneceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği (TIBTD) Kongresi; 1977 yılından beri 44 yıldır yapılmaktadır. Kongrenin bu yıl 8-10 Eylül 2021 tarihleri arasında Gaziantep’te uluslararası olarak düzenlenmesine karar verilmiştir. Kongre isminin “Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi (ULIBTK 2021)” olarak kullanılması kurumsal hafızayı muhafaza etmek için tercih edilmiştir.

Isı Bilimi ve Tekniği Kongreleri geçmiş yıllarda ulusal düzeyde başarılı bir şekilde yapılmıştır. 22. ULIBTK2019 Kocaeli Üniversitesi uhdesinde uluslararası olarak gerçekleştirilmiştir. 23. ULIBTK2021 ise, Gaziantep Üniversitesi ve Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği işbirliği ile uluslararası ve hibrit (yerinde/çevrimiçi) olarak düzenlenecektir.

ULIBTK2021’in temel amacı, dünyanın dört bir yanından gelen akademik bilim insanlarını ve araştırmacıları bir araya getirerek, ısı bilimi ve tekniği konularında yenilikçi ve ileri mühendislik uygulamaları hakkında bilim insanlarının ortaya koymuş olduğu en son araştırma sonuçlarının paylaşılmasını sağlamaktır. Bu kapsamda ULIBTK2021 araştırmacılara ısı bilimi ve tekniği ile ilgili konularda bir bilgi paylaşımı platformu olacaktır. Düzenlenen kongre enerjinin oluşumu, dönüşümü ve kullanımı ile çevresel etkileri konularını kapsayacaktır. Ayrıca, yeşil ve sürdürülebilir enerji sistemleri, enerji verimliliğinin geliştirilmesi, düşük maliyetli ve çevre dostu ısıl sistemler de ele alınacaktır. Kongre kapsamında ısıl sistemler üzerine yeni ve özgün araştırma ve geliştirme çalışmaları ile alternatif enerji teknolojilerinin uygulamaları da yer alacaktır.

8-10 Eylül 2021 tarihinde yukarda bahsedilen konularda hazırladığınız bilimsel çalışmaları Gaziantep Üniversitesi bünyesinde bulunan Mavera Kongre Merkezinde sunmaya davet ediyoruz. Uluslararası 23. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi hibrit (yerinde/çevrimiçi) olarak gerçekleştirilecektir. Sizlerin 23. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresine katılımı bizleri onurlandıracaktır.


Saygılarımızla,


Prof. Dr. Recep YUMRUTAŞ
Kongre Yürütme Kurulu Başkanı
Makine Mühendisliği Bölümü
Gaziantep Üniversitesi

Prof. Dr. Atilla BIYIKOĞLU Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği Başkanı
Makine Mühendisliği Bölümü
Gazi Üniversitesi

Geri