UKMK 2021 14. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi
  
  ONLINE
  10-12.HAZİRAN,2021
     
KATEGORİ  
Mühendislik
YER   ONLINE
TARİH   10-12.HAZİRAN.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Konya Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü

ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.ukmk2020.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Bilim İnsanları ve Sektör Temsilcileri,


Bildiğiniz gibi Konya Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü ev sahipliğinde 1-5 Eylül 2020 tarihlerinde Konya’da düzenlenmesi kararlaştırılan 14. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi; ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen COVİD-19 Salgını nedeni ile ertelenmişti.

Aradan geçen zaman içerisinde Pandemi ne yazık ki etkisini yitirmemiş olup, önümüzdeki süreçte nasıl bir seyir izleyeceğine dair net bir tahmin bulunmamaktadır. Pandeminin normalleşme süreci ve sonrasındaki gidişi ile ilgili çok ciddi şüphe ve tehditlerin bulunduğu uzman hekimler tarafından dile getirilmektedir. Yüzlerce meslektaşımızın ulaşım ve konaklama ihtiyaçları düşünüldüğünde ve kongre salonlarındaki kaçınılmaz yakın temas göz önüne alındığında şu anda ve yakın gelecekte yüz yüze bir kongre düzenlemenin kabul edilemeyeceğini düşünmekteyiz. Ancak, geçtiğimiz yıl da zamanında yapılmayan Kongremizin, bir yıl daha ertelenmesinin kongremizin kurumsal kimliğine zarar verebileceği endişesini de taşımaktayız.

Bu nedenler ile Kongre düzenleme kurulu, 14. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongre’sinin çevrimiçi olarak yapılmasına karar vermiştir. Kongremiz 10-12 Haziran 2021 tarihlerinde Zoom platformu üzerinden çevrimiçi yapılacaktır ve katılım ücretsizdir.

14. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongre’sinde bilim kurulunca kabul edilen farklı konulardaki sözlü bildiri sunumları yanında poster sunumlarına ve alanında uzman davetli konuşmacıların sunumlarına yer verilecektir. Yoğun çalışma ortamından kısa bir süreliğine uzaklaşarak kongre süresince bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip etme, alanındaki yeni kişilerle tanışma fırsatını çevrimiçi(online) platforma taşıyacağımıza inanmaktayız. Bu hedefle kimya mühendisliği alanında faaliyet gösteren sektör temsilcileri, ilgili kurum ve kuruluşlar, bilim insanları, araştırmacılar ve genç mühendis adayları ile beraber online olarak düzenlenecek olan 14. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi’ne katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.

Daha güzel günlerde sağlıkla buluşmak dileğiyle…

Saygılarımla


Prof. Dr. Mustafa Karaman

Kongre Başkanı

Geri