17. Başağrısı Kış Okulu
  
  ONLINE
  20-21.ŞUBAT,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   20-21.ŞUBAT.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Türk Nöroloji Derneği
-Başağrısı ve Ağrı Çalışmaları Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Flap Tour
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.basagrisikisokulu.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Türk Nöroloji Derneği ile Başağrısı ve Ağrı Çalışmaları Derneği tarafından organize edilen Başağrısı Kış Okulu, bu yıl 17.si 20-21 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Sürekli eğitimimizin bir parçası olan, bilimsel programı çalışma grubumuzun özverili katkıları ile her yıl güncellenerek hazırlanan ve yaklaşık 200 civarı katılımcı ile 50 eğiticinin katılımıyla gerçekleşmektedir. Her yıl Şubat ayının sonlarında, 3 gün olarak hazırlanan programda, başağrıları güncel gelişmeler ışığında ve konunun uzmanları tarafından anlatılmakta ve tartışılmaktadır. Çok ilgi çeken, ‘tedavi gecesi’ ve olgular ışığında başağrılarına girişimsel tedavi yaklaşımları, pratik uygulamalı oturumlar düzenlenmektedir. Ayrıca poster ve sözel bildiri oturumları genç nörologlarca yoğun ilgi görmektedir.

Bu yıl maalesef, Kış Okulumuz tüm dünyamızı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi koşullarında Online Platform’da yapılacaktır. Bu nedenle her yılki müfredatta zorunlu bazı değişiklikler, güncellemeler yapılmıştır. Okulumuz bu yıl 2 gün olarak planlanmış olup, yarım gün olarak yaptığımız başağrıları tedavi yaklaşımlarında girişimsel yöntemler pratik kursu iptal edilmiştir. Bunun yerine bu konu, konunun uzmanlarının yer aldığı ve tartıştığı bir oturuma alınmıştır. Yine ilk kez bu yıl en iyi sözel ve e-poster çalışmalara ödül verilecektir.

Son olarak, 19.10.2020 tarihinde yitirdiğimiz, Başağrısı Çalışma Grubumuzun oluşmasında, Kış Okulumuzun kuruluşunda yer almış ve önemli katkı sunmuş olan Prof. Dr. Hayrunnisa Denktaş hocamızın anısına düzenlediğimiz, 17.Başağrısı Kış Okulun’da sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

Türk Nöroloji Derneği Başağrısı Çalışma Grubu Moderatörü
Prof. Dr. Sabahattin Saip

Geri