5. Uluslararası Akdeniz Sempozyumu
 
 
  5th International Mediterranean Symposium
  Mersin / ONLINE
  21-23.MAYIS,2021
     
KATEGORİ  
Multidisipliner
YER   Mersin / ONLINE
TARİH   21-23.MAYIS.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Mer-Ak Mersin Akademi Danışmanlık
-Mersin Üniversitesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Mersin / ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   akdenizsempozyumu.mersinakademi.com.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Dostlarımız, Saygıdeğer Bilim İnsanları,

Her yıl periyodik olarak, Mersin Üniversitesi ve Mer Ak Mersin Akademi işbirliğinde düzenlenen 5. Uluslararası Mersin Sempozyumu ve 5. Uluslararası Akdeniz Sempozyumları, 21-23 Mayıs 2021 tarihinde, yine Mersin’de, misafirlerimizin tercihine ve salgın koşullarına bağlı olarak, hem Yüz Yüze Katılım ve hem de Zoom-Online Katılım şeklinde gerçekleştirilecektir.

Son dört yıldır periyodik olarak, Mersin Üniversitesi ve Mer Ak Mersin Akademi işbirliğinde düzenlenen uluslararası sempozyumlarımızın dördüncüsü, “4. Uluslararası Mersin Sempozyumu” ve “4. Uluslararası Akdeniz Sempozyumu”, 22 – 24 Ekim 2020 tarihlerinde, Zoom Sanal Meeting ortamında – online olarak, üstün başarı ile gerçekleştirildi.

Ayrıca, sempozyumlarımız kapsamında, “4. ULUSLARARASI MERSİNSEMPOZYUMU, KARMA SANAT E-SERGİSİ” düzenlendi.

Sempozyumlara, başta Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Tataristan, Almanya, Rusya, Dağıstan, Başkurdistan, Macaristan, Kırgızistan, Türkmenistan, Irak, İran, Nahçıvan, Makedonya, Pakistan, Hindistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Tunus, Çin, Kosova, İsviçre olmak üzere, 20’den fazla ülkeden bilim insanlarını-araştırmacıları ağırladık. Türkiye’den ve yurt dışından 600’ü aşkın sunum ile yaklaşık 1000 bilim insanı-araştırmacı sempozyumlarımıza katıldı.

Sempozyumlarımız, gerçek bir uluslararası bilgi şöleni olup, ÜAK Doçentlik kriterlerine ve YÖK Akademik Teşvik Kriterlerine uygun olarak düzenlenmiştir. Sempozyumlarımız, 16 Ocak 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Akademik Teşvik Yönetmeliğine uygun olarak düzenlenmiş olup; “Türkiye dışından en az 5 farklı ülkeden, sözlü tebliğ sunan konuşmacı katılımı ile tebliğlerin yarıdan fazlasının, Türkiye dışından katılımcılar tarafından sunulması” şartı sağlanmıştır.

5. Sempozyumlarımız da, YÖK’ün AKADEMİK TEŞVİK KRİTERLERİNE ve ÜAK’ın ATANMA KRİTERLERİNE UYGUN olarak düzenlenecektir. Sizleri, yine multidisipliner bir bakış açısıyla, 21-23 Mayıs 2021 tarihinde, Mersin’de düzenlenecek 5. Uluslararası Mersin Sempozyumu ve 5. Uluslararası Akdeniz Sempozyumlarında da aramızda görmekten onur ve mutluluk duyarız.

Geri