2. Dünya Çocuk Kongresi
  2nd World Children Conference
  Lefkoşa / K.K.T.C. / ONLINE
  21-23.MAYIS,2021
     
KATEGORİ  
Multidisipliner
YER   Lefkoşa / K.K.T.C. / ONLINE
TARİH   21-23.MAYIS.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Yakın Doğu Üniversitesi
-Özay Günsel Çocuk Üniversitesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Özay Günsel Çocuk Üniversitesi / ONLINE

ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   tr.worldchildrenconference.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Çocuklar...
Geleceğimiz, umudumuz ve neşemiz olan çocuklar, dünyaya ön yargı ve düşmanlıktan uzak bir şekilde masum olarak geliyorlar.

Yaşamlarının sonraki dönemlerinde yaptıkları tüm kötü şeyler, esas olarak geçmişte yetişkinlerin kendilerine bir şekilde öğrettiği şeylerin eylem halidir. Çünkü çocuklar, yaşamlarındaki yetişkinleri model alıp, taklit ederek büyürler.

Ebeveynler çocuklarının iyi bir eğitim almasını, iyi bir iş bulmasını, iyi bir aile hayatı kurmasını ve nihayetinde tüm bunlardan gurur duymak isterler.

Çocuklarımızın bir yandan barışçıl ve yasalara saygılı olmalarını isterken öteki taraftan şiddet, kargaşa ve hayatın çirkin taraflarını yücelten müzikler dinletip, benzer filmlerle onların zihinlerini kirletiyoruz

Çocuklarımızdan ırk, ten rengi, milliyet, dil veya din ne olursa olsun tüm canlılara saygı göstermelerini istiyoruz, ancak yetişkinler olarak onlara ırksal ve dini hoşgörüsüzlüğümüzle kötü örnek oluyoruz.

Kesin olan bir şey var ki onlar bizden daha iyisini hak ediyorlar.

Çocuk sağlığından, çocuk eğitimine; çocuğa yönelik tüketimden savaş mağduru çocuklara kadar çocuk eksenli çalışmaları bir araya getirmeyi amaçlayan kongremize davetlisiniz...

Temel Disiplinler
Çocuk temalı olmak şartıyla tüm bilim dallarına açıktır.

Geri