LMHI 2021 75. Dünya Homeopati Kongresi
 
  75th World Congress of Homeopathy
  İstanbul
  24-27.KASIM,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İstanbul
TARİH   24-27.KASIM.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Klasik Homeopati Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Hilton Maslak Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Dekon Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.lmhi2021.com/tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

70 ülkeden farklı homeopati derneklerinin üye olduğu, 1925 yılında kurulan Dünya Homeopati Birliği, Liga Medicorum Homoeopathica Internationalis (LMHI), her sene dünyanın farklı bir kıtasında ve ülkesinde Dünya Homeopati Kongresi’ni düzenlemektedir. Tek dünya homeopati kongresi olmasının yanında, tüm dünyadan homeopatlar bu kongrelere katılmakta ve bir çok klinik ve bilimsel deneyimlerini paylaşmaktadırlar. İlk defa dünya kongresi 2021 yılında Klasik Homeopati Derneği ev sahipliğinde 24-27 Kasım 2021’de İstanbul’da yapılacaktır. LMHI kongrelerinin yapılacağı ülkeler çok önceden belli olmaktadır. Önümüzdeki 10 yıl içinde Türkiye’de gerçekleşecek tek dünya kongresi olması ve ülkemizde daha yeni gelişmeye başlayan homeopati için çok büyük bir fırsat olması nedeni ile herkesi bu kongreye bekliyoruz.

Tarihi dokusu bu kadar zengin ve birçok medeniyetin köklerinin bulunduğu bir bölgede yapılacak kongrede, Homeopatinin köklerinin geldiği yer olan Hahnemann’ı ve onun prensiplerini merkez edinmeye karar verdik. Kökler ne kadar sağlam olursa, o ağacın gövdesi, gökyüzüne uzanan dalları ve meyveleri bir o kadar güçlü, sağlıklı ve verimli olacaktır. Köklerimizi ve Hahnemann’dan devraldığımız tarihi mirasımızı unutmadan, bu kongrenin, merkezden çıkan diğer akımlara ve dallara köprü görevi görecek bir kongre olmasını tasarladık. Hahnemann’dan günümüze kadar gelen ve gelişen bir çok yaklaşımı tartışacağımız ve en değerli meyvelerimiz olan hastalara nasıl " çabuk ve yumuşak bir şekilde” sağlıklarını yerine getirip sürekliliğini sağlayabileceğimizi konuşacağımız bir kongre olmasını umuyoruz.

Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan ülkemizde, eşsiz tarihi hazinesi, kültürel mirası ve doğal güzelliği ile İstanbul'da herkesi Türkiye'nin benzersiz misafirperverliği ile ağırlamayı umuyoruz.

Dr. Altunay Ağaoğlu
Klasik Homeopati Derneği ve LMHI 2020 Kongre Başkanı

Geri