10. Ulusal Endokrin Cerrahi Kongresi
  
  ONLINE
  26-28.MART,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   26-28.MART.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Endokrin Cerrahisi Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Valör Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.ecd2021.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sevgili Meslektaşlarım,

Geleneksel Ulusal Endokrin Cerrahi Kongremizin dokuzuncusunu başarıyla tamamladıktan hemen sonra 10. kongremizin hazırlıklarına başladık. Hedefimiz her zamanki gibi siz meslektaşlarımızla geniş bir bilimsel ve sosyal programla yılın ilk yarısında biraraya gelmekti. Fakat hepimizin bildiği gibi tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle 2020 yılında birçok bilimsel kongre ve toplu aktivite ertelenmek zorunda kaldı. Bu süreçte COVID-19 nedeniyle kaybettiğimiz meslektaşlarımızı ve tüm sağlık çalışanlarını saygıyla anıyorum. Biz de kongre tarihini kesinleştirme konusunda bugüne kadar bekledik. Fakat 2021 yılının ilk yarısında normalleşmenin olup olmayacağını öngörmek halen mümkün olmadı. Hayatın hemen her yönü etkilense de teknolojinin yardımı ile toplantıların online yapılabileceğini pratik olarak deneyimledik.

Bu durumda ya kongremizi yüzyüze yapabilmek için geleneksel tarihinden erteleyecek ya da zamanında online olarak yapabilecektik. Özellikle bu süreçte derneğimizin yaptığı online webinarlara olan yoğun ilginizden de cesaret alarak, kongremizi normal zamanında online yapmaya karar verdik.

Kongremizin bilimsel içeriğinde herhangi bir kısıtlama yapmadan yine 3 günlük bir bilimsel program yapmayı planladık. Bununla birlikte meslektaşlarımızın bilimsel çalışmalarını sunabilmeleri için programda sözlü bildiri oturumlarına da geniş yer ayırdık. Tiroid, paratiroid, adrenal bez hastalıklarının tanı, tedavi, takiplerini, bu hastalıkta yaklaşımlara COVID-19’un etkilerini güncel bilgilerle ve multidisipliner olarak gözden geçirmeyi planlamaktayız. Ayrıca endokrin cerrahisinde teknolojik ilerlemeler ve bilimsel gelişmelerdeki son durumu konusunda yetkin ulusal ve uluslararası akademisyenlerle tartışacağız. Şüphesiz sizlerin online soru ve katkıları da toplantımıza önemli katkı sağlayacaktır.

Sanal ortamda da olsa sizlerle birlikte olmanın heyecanı ile hepinizi kongremize davet ediyor ve saygılar sunuyorum.

Prof. Dr. Mehmet Uludağ
Kongre Başkanı

Geri