6. Uluslararası Taş Kongresi
 
  6th International Stone Congress
  İzmir
  24-27.AĞUSTOS,2021
     
KATEGORİ  
Maden ve Madencilik
YER   İzmir
TARİH   24-27.AĞUSTOS.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -İZFAŞ
-İzmir Büyükşehir Belediyesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Fuar İzmir
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.uluslararasitaskongresi.com/tr/Anasayfa/Giris
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Kongre Amacımız

Kongre, zengin renk ve desenleri ile mimarların gözdesi, dünya ticaretinin lideri olan Türk ’’doğal taş”ının arama ve işletmesinde jeolojik ocak ve fabrika üretiminde yeni tekniklerin, mimari tasarımlarında geçmiş ve güncel uygulamaların tebliğ, seminer, panellerde sunulacağı bir ortam yaratmayı, yatırımcılar ve doğaltaş ticareti yapan kişi ve kuruluşları aynı zamanda MARBLE Fuarı çatısı altında buluşturmayı amaçlamaktadır.

Bu amaçla kongre sürecinde yapılacak görsel 3D, VR sanal gerçekçilik sunumları ile hem de kongre sürecinde ve devamında yapılacak gezilerle katılımcılara binlerce yıllık teknikler, mimari uygulamalar ve günümüz üretim ortamları yerinde tanıtılacaktır.

6. Uluslararası Taş Kongresi, “Taş Değer Katar-Taşa Değer Katanlar” başlığı altında farklı disiplinlerden ve alanlardan taş ile ilişkilenen aktörlere ve onların ilişkilenme biçimlerine odaklanıyor. Bu çerçevede taşın Homo Sapiens ile 70 000 yıllık hem zamansal hem de mekânsal yolculuklarında şekillenen değerine vurgu yapmayı amaçlıyor.

Kongre günümüz teknolojilerini kullanarak ilk defa bu kongrede kullanılacak tekniklerle katılımcılarına sürprizler hazırlıyor.

Geri