Uluslararası Laboratuvar Tıbbı ve 20. Ulusal Klinik Biyokimya Kongresi
  
  ONLINE
  25-26.ARALIK,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   25-26.ARALIK.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Klinik Biyokimya Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://tkbdonline.serenaslive.com/Home/Index
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Üyelerimiz,


Türk Klinik Biyokimya Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Laboratuvar Tıbbı ve XX. Ulusal Klinik Biyokimya Kongresi ’ni sizlerin katılımı ile 16-19 Nisan 2020 tarihleri arasında Eskişehir Tasigo Otel’de yapmayı planlamıştık.

Ancak bildiğiniz gibi COVID 19 pandemisinin ülkemizi de etkilemesi ve Sağlık Bakanlığı’nın talimatları nedeniyle Yönetim Kurulu olarak kongremizi erteleme kararı aldık.

Ülkemizde Haziran ayında normalleşmenin başlaması üzerine sonbahar aylarında kongremizi yapmak amacıyla otel ve salon rezervasyonlarımızı beklettik ancak, ağustos ayından itibaren COVİD 19 vakalarının sayısının artması ile hastalık riski yükselmiştir. Yüzyüze kongre yapılması imkansız hale gelmiştir.
Üyelerimiz ile yapılan ankette de çoğunluğun fiziki kongreyi uygun bulmadığı ortaya çıkmıştır. Ancak akademik çalışmaların sürdürülmesi; bilimsel konuşmalar, sözlü ve poster bildiriler yapılması gerekmektedir. Özellikle genç akademisyenlerimiz bu konuda bir beklenti içerisindedirler.

Yönetim Kurulu üyelerimiz ile yaptığımız toplantılarda akademik gereksinimleri de göz önüne alarak kongremizin sanal ortamda, online olarak yapılması kararı alınmıştır. Bu doğrultuda endüstri temsilcisi paydaşlarımız ile konu değerlendirilmiştir. Sanal kongre platformunda firma standları olacaktır. Uydu sempozyum hazırlıkları yapılmaktadır. Kongre bilimsel programında yer alan konuşmacılarımız ve sözlü ve poster bildirileri programa kabul edilen bilim insanları ile de temas kurularak süreç hakkında bilgi verilecektir.

Uluslararası Laboratuvar Tıbbı ve XX. Ulusal Klinik Biyokimya Kongresi 25-26 Aralık 2020 tarihinde online olarak yapılacaktır. Kongre Bilimsel Programı en kısa zamanda açıklanacaktır. Hepimiz için ilk olacak online klinik biyokimya kongresi’ne sizleri davet eder bu deneyimin başarılı ve verimli olmasını dilerim.


Saygılarımla,


Prof.Dr.Özkan Alataş
Türk Klinik Biyokimya Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Geri