TNRD 2021 Türk Nöroradyoloji Derneği 30. Yıl Yıllık Toplantısı
  (Uluslararası Katılımlı)
  
  İstanbul
  19-21.ŞUBAT,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İstanbul
TARİH   19-21.ŞUBAT.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Nöroradyoloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Hilton Maslak
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Dekon Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.tnrd2021.org/tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Türk Nöroradyoloji Derneği'mizin 30. Yıl Yıllık Toplantısını, "Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisi" olarak 19-21 Şubat 2021 tarihleri arasında İstanbul'da Maslak Hilton Otel'inde yapmayı planlamıştık. 30. Yıl olması ayrı bir önem taşımakta idi. Ancak günümüzün koşullarını göz önüne aldığımızda bunu eskiden olduğu gibi fiziki olarak gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğimizi henüz maalesef bilememekle birlikte, kongremizi hem fiziki hem de online olarak planladık. Koşullar uygun olursa fiziki, olmadığı durumda ise online olarak yapacağız.

30. Yıl Yıllık Toplantımız Başkanlığını Prof. Dr. Özlem Alkan yapacak olup Yıllık Toplantı Sekreterliğine Prof. Dr. Nail Bulakbaşı seçilmiştir.

30. Yıl Yıllık Toplantımız gene Uluslararası Katılımlı formatta olacaktır. Bu sayede, yapılan konuşmalar ve sunulan tebliğler uluslararası kongre-yıllık toplantılarda yapılmış olanlar ile aynı kategoride kabul edilecektir.

Sunulan tebliğlerin İngilizce versiyonları, derneğimizin de resmi yayın organı olan ve SCI de indekslenen "Neuroradiology" dergisinde yayınlanacak ve bu sayede yapılmış olan tebliğler, uluslararası ve abstraktı SCI de indekslenen dergilerde basılmış tebliğ kategorisinde olacaktır.

Bu yıl gene komşu ülkelerin nöroradyologlarıyla iş birliğini sürdürme ve yıllık toplantımızın tamamen ulusal ve uluslararası bir nitelik almasını ve saygın uluslararası toplantılar arasına yerleşmesi amacını sürdürüyoruz. Bu yıl, Rusya Nöroradyoloji Derneği ile buluşacağız. Bu arada, tüm komşu ülkelerin ilgili derneklerine de 30. Yıl Yıllık Toplantımız programını göndererek Yıllık Toplantımıza uluslararası katılımın olmasına çaba göstereceğiz.

Başarılı bir Yıllık Toplantı gerçekleştirebilmemiz için sizlerin değerli katkılarınızı bekler, işlerinizde başarılar diler, saygılar sunarım.

Sağlık ve iyilikle kalın.

Prof. Dr. E. Turgut Tali
TNRD Başkanı


___________________________________________Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Nöroradyoloji Derneği'mizin 30. Yıl Yıllık Toplantısını Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisi ana konularında, uluslararası katılımlı olarak 19-21 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirmeyi planlanlıyoruz. Türk Nöroradyoloji Derneği'mizin 30. Yıl Yıllık Toplantısının Başkanı olarak, Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisine gönül vermiş tüm meslektaşlarımızı toplantımıza davet etmekten onur duyuyorum.

Toplantımızı güncel koşullara göre fiziksel ya da sanal ortamda gerçekleştirebilmek adına çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Bu yılki toplantımızın ana konusunu, Nöroradyoloji, Pediatrik Nöroradyoloji, Girişimsel Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisinin seçilmiş konularında "2021 güncellemesi" olarak belirledik.

TNRD’nin 30. Yıl Yıllık Toplantısı için iki farklı kategoride bildiri kabul edilecektir. Uluslararası nitelikteki ilk kategoride sadece İngilizce dilinde ve bilimsel araştırma niteliğinde olan, sözlü sunum veya elektronik poster formatındaki bildiriler değerlendirmeye alınacak ve kabul edilenler TNRD’nin de resmi yayın organı olan SCI de indekslenen "Neuroradiology" dergisinin ilgili sayısında yayınlanacaktır. Bu bildirilerin yayınlanma sürecinin toplantıyla eş zamanlı olabilmesi için, bildiri kabulü için son tarih 25 Ekim 2020 olarak belirlenmiştir. Bu tarihler arasında www.tnrd2021.org sitesinde belirtilen kurallara göre, sadece İngilizce olarak gönderilen bildiriler değerlendirmeye alınacaktır. Ulusal nitelikteki ikinci kategoride ise geçen yıllarda olduğu gibi Türkçe olarak 14 Aralık 2020 tarihine kadar gönderilecek bildiriler değerlendirilecek ve kabul edilenler sadece toplantı kitapçığında elektronik olarak yer alacaktır.

Bu yılki toplantımıza, Massachusetts hastanesinden, girişimsel nöroradyolog Prof. Dr. Joshua Hirsch, İsveç’ten Avrupa Nöroradyoloji Derneği (ESNR) başkanı Prof. Dr. Pia Sundgren pediatrik nöroradyoloji konularında ve New York Lenox Hill Hastanesinden, Amerika Baş -boyun Radyoloji Derneği(ASHNR) başkanlığı yapan Prof. Dr. Deborah R. Shatzkes baş-boyun radyolojisi konularında konuşmalar yapmak üzere toplantımıza katılacaklardır.

Rusya Nöroradyoloji Derneği’nden meslektaşlarımız Prof. Dr. Evgeny Shults, Prof. Dr. Natalia Zakharova ve Prof. Dr. Igor Pronin bu yılki konuk Rusya adına toplantımıza konuşmacı olarak katılacaklardır.

Bilimsel programının hazırlanmasında benimle birlikte yoğun bir mesai gösteren Yıllık Toplantı Sekreteri Prof. Dr. Nail Bulakbaşı ile Bilimsel Kurul Üyelerimiz Prof. Dr. Cem Çallı, Prof. Dr. Kader Karlı Oğuz, Prof. Dr. Yusuf Öner, Prof. Dr. Ömer Kitiş, Prof. Dr. Gülgün Yılmaz Ovalı ve Doç. Dr. Murat Velioğlu’na teşekkür ederim.

Başarılı bir yıllık toplantı gerçekleştirebilmemiz için yurt içi ve yurt dışından Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisine ilgi duyan tüm meslektaşlarımızın ve değerli endüstri temsilcilerimizin katkılarını bekler, sağlıklı günler dilerim.

Prof. Dr. Özlem Alkan
30. Yıl Yıllık Toplantı Başkanı

Geri