4. Bozyaka Mide Kanseri Cerrahisinde Güncel Durum Sempozyumu
  (Uluslararası Katılımlı)
  
  ONLINE
  11-12.ARALIK,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   11-12.ARALIK.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi
-İzmir SBÜ Tıp Fakültesi
-Ege Bölgesi Cerrahi Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   NL M.I.C.E.
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.midekansericerrahisi2020.com/tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım;

Bilindiği gibi mide kanseri dünyada kansere bağlı ölümlerde ön sıralarda gelmektedir. Tedavisinde cerrahi tedavi köşe taşı olup Batı ve Doğu yaklaşımında farklılıklar bulunmaktadır. Daha önce 2012, 2016 ve 2018 yıllarında düzenlediğimiz mide kanseri ve cerrahi tedavisinde son gelişme ve yenilikleri içeren ve geleneksel hale gelen “Bozyaka Mide Kanseri Cerrahisinde Güncel Durum Sempozyumu”nun dördüncüsünü 11-12 Aralık 2020 tarihlerinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tıp Fakültesi işbirliği ve Ege Bölgesi Cerrahi Derneği katılımı ile gerçekleştirmeyi planlamış bulunmaktayız.

Ne yazık ki tüm dünyada ağır yıkımlara sebep olan Covid-19 pandemisi nedeniyle bu yılki sempozyumumuzu yüzyüze değil ONLINE olarak yapabileceğiz. Sempozyumumuzun ilk oturumunda, dünyada mide kanser cerrahisinin önde gelen hocalarından olan ve ülkemizde mide kanseri cerrahisinin gelişmesinde önemli katkıları olan Prof. Dr. Mitsuru SASAKO Japon bakış açısı ile mide kanserinde endoskopik ve cerrahi tedavide güncellemeleri içeren geniş bir sunum yapacaklar. Sonrasında, ülkemizin farklı üniversite ve hastanelerinden alanında deneyimli hocalarımızın katılımı ile olgu ve makale sunumlarını da içeren oturumlarda ülkemizde mide kanseri ve cerrahisinde güncel durum ele alınacak olup ayrıca sözel bildiriler sunulacak ve tartışılacaktır.

Tüm meslektaşlarımızı Covid-19 pandemisi ile mücadelemizin yanında bilimsel çalışmalarımızı da yürütmek, mide kanseri ve cerrahisinde güncel son bilgilere ulaşmak için sempozyumumuza davet ediyor, pandeminin bir an önce sona ermesi ve YÜZYÜZE sempozyumlarda buluşmak dileğiyle saygılarımı sunuyorum.


Prof. Dr. Enver İLHAN
Sempozyum Başkanı

Geri