Van 3. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi - Cerrahi ve Travma Kongresi
  
  ONLINE
  30.EKİM-1.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Öğrenci Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   30.EKİM-1.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Van Yüzüncü Yıl Üniv. Sağlık ve Yardım Topluluğu

ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.vancerrahivetravmakongresi.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Geçtiğimiz Nisan ayında yapmayı planladığımız kongremiz pandemi sebebiyle Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan tüm kongrelerin ertelenmesi kararıyla ertelemek durumunda kalmıştık. Bu 6 aylık süreçte danışman hocalarımız ve yönetim ekibimiz pandeminin dinamik bir süreç olması nedeniyle kongrenin gidişatı hakkında herhangi bir açıklama yapamadılar. Sizleri mağdur etmemek bizlerin birinci önceliğidir. Bu sebeple ağustos sonu itibariyle yönetim ekibimiz Van’a gelerek hocalarımız ile görüşmelere başladı. Giderek artan vakalar sebebiyle siz değerli katılımcılarımızın sağlıklarını öncelik tuttuğumuz için ne yazık ki kongremizi önümüzdeki süreçte yüz yüze gerçekleştirmeme kararı alınmıştır. Fakat 1 yıldır yoğun bir emek ve çaba ile hazırlanan kongremizin iptal edilmesini hocalarımız ve yönetimden hiçbir arkadaşımız istemediği için oy birliği ile ve hocalarımızın da yönlendirmeleri doğrultusunda Türkiye’nin ilk Online Tıp Öğrenci Kongresi olacak olan Cerrahi ve Travma Kongresi’ni 30-31 Ekim-1 Kasım 2020 ONLİNE PLATFORM’DA gerçekleştirme kararı aldık.

Sizlerin de bildiği gibi kongremize 5 hafta kala üniversiteler eğitimlerine ara verdi. Bizler sizleri en iyi koşullarda ağırlamak için 1 yıl boyunca ilmek ilmek işlediğimiz, her detayını düşündüğümüz kongremiz için konaklama, sosyal etkinlikler, matbaa vb. hazırlıklar için belli bir ödeme yapmıştık. Hazırlıklarımızı küçük detaylar haricinde tamamlamıştık. Sizler için çok önceden hazırladığımız çantalarımızı, sürprizlerimizi ise bu can sıkıcı günlerde bir nebze olsun kafa dağıtmak adına ve bizlerden güzel bir anı olması için sizlere kargolama planımızı da yaptık. Geldiğinizde gerçekleştireceğimiz çekilişlerimizi de tabii ki unutmadık onları da online kongremize ekledik.

Takdir edersiniz ki bu hazırlıklar için yapılan harcamalar sebebiyle sizlerden cüzi bir miktar kesinti yapmak zorunda kaldık. Her katılımcımızdan 40 TL kesinti ücreti yapılacaktır. Geri kalan miktarlar sizlere iade edilecektir. Online Cerrahi ve Travma Kongresi’ne katılmak isterseniz eski kayıtlı katılımcılarımız 10 TL daha ödeyerek yani totalde 50 TL’ye kongremize kayıt olabilirsiniz. Yeni katılımcı arkadaşlarımız için ücret 75 TL’dir.

Yönetim ekibimiz önümüzdeki günlerde sizleri tek tek arayarak iadeler için gerekli bilgilendirmeyi yapacaklar. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz. Söylediğimiz gibi sizleri mağdur etmemek ve bu kongreden en güzel şekilde ayrılmanız için elimizden geleni yapıyoruz.

Kongremizin içeriği hakkında daha detaylı bahsedecek olursak; 18 konuşmacı hocamız, 19 öğrenci sunumu ve 15 anabilim dalı ile gerçekleştireceğimiz kongremize yeni bir oturum açtık. ‘COVİD-19 PANDEMİSİ’ Dünyamızın gündeminde olan bu konu hakkında Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin GÜDÜCÜOĞLU ‘Virüsler Geleceğimizi Nasıl Etkiledi?’ hakkında ve Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Ü. İrfan BİNİCİ pandemi hakkında, Dr. Öğr. Ü. Mehmet Emin LAYIK hocamız pandeminin tıp eğitimine etkisi hakkında, hastanemiz başhekimi Dr. Öğr. Ü. Ümit Haluk İLİKLERDEN pandemi sürecinde hastane yönetimi hakkında konuşacaklardır. Programımızın geri kalan kısmı daha önce planlandığı gibi yeni tarih ve saatlerinde gerçekleşecektir.

Geri