UTRAK 2020 3. Uluslararası Türk - Rus Dünyası Akademik Araştırmalar Kongresi
 
  3rd International Turkish-Russian Research Academic Congress
  Ankara
  7-8.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Sosyal Bilimler
YER   Ankara
TARİH   7-8.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Çeşitli Üniversiteler
ETKİNLİK MERKEZİ  
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.turkruskongresi.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Araştırmacılar,

3. Uluslararası Türk - Rus Dünyası Akademik Araştırmalar Kongresi’nin (UTRAK) ilki, 14 – 16 Aralık 2018 tarihlerinde Türk Tarih Kurumu, Ahmet Yesevi Üniversitesi, St Petersburg Devlet Üniversitesi, Kazan Devlet Üniversitesi’nin akademik katkıları ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Ankara’da gerçekleştirildi. İkincisi de yine Türk Tarih Kurumu, Ahmet Yesevi Üniversitesi, Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi’nin akademİk katkıları ve Gazi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 15 - 17 Kasım 2019 tarihleri arasında yine Ankara’da yapıldı.

Türkiye’de ve dünyanın değişik üniversitelerinde çalışmalarını yürüten bilim insanları tarafından büyük ilgi gören bu Kongrenin üçüncüsü de yine Ankara Bilim Üniversitesi, Başkurt Devlet Üniversitesi, Journal of Histoy Studies ve Journal Of Ottoman Legacy Studies'in katkılarıyla 07 – 08 Kasım 2020 tarihleri arasında yine Ankara’da düzenlenecektir.

Kongre’ye Türkiye ve Rusya başta olmak üzere, dünyanın çeşitli ülkelerinde Sosyal bilimlerin farklı alanlarında çalışmalarını yürüten bilim insanları davet edilecektir. Bu kongrede de temel gayemiz, söz konusu bilim insanlarını bir araya getirmek, çalışmalarını ve birikimlerini paylaşmaktır.
Kongreye edebiyat, tarih, sosyoloji, felsefe, hukuk, iktisat, İşletme, maliye, kültür ve sanat başta olmak üzere sosyal bilimlerin tüm alanlarından bildiriler kabul edilecektir. Ayrıca diğer bilim dallarından da sosyal bilim alanındaki bilim dallarına yakın konular ihtiva eden tebliğler kabul edilebilecektir. Kongrede bildiriler sözlü ve poster sunum şeklinde olabileceği gibi bir de Karma sergi açılacaktır.

Kongre normal seyrinde yapılacaktır. Fakat devam eden salgın hastalık sebebiyle iştirak edemeyen katılımcılar için ONLİNE sunum salonları açılacak ve VİDEOKONFERANS yoluyla sunumlar da yapılabilecektir.
Kongrede sunulacak olan bildiriler, daha önceki kongrelerde olduğu gibi hakem değerlendirmelerinden sonra, kısa sürede Ulusulararası bir yayınevinde Kitapta Bölüm ve Bildiri tam metin kitabı olarak yayınlanacaktır. 3. UTRAK Kongresi Doçentlik dahil, Akademik yükseltmelerin şartları dikkate alınarak düzenlenmektedir.

Geri