Prof. Dr. Hıfzı Özcan 8. Uluslararası Cerebral Palsy ve Gelişimsel
  Bozukluklar Kongresi
 
  8th International Cerebral Palsy and Developmental Disorders Congress
  İstanbul
  26-28.ŞUBAT,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İstanbul
TARİH   26-28.ŞUBAT.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı
ETKİNLİK MERKEZİ   İstanbul Sabancı Center
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Ege Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.cerebralpalsy2021.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Dostlarım,

Sizlere, 26 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında İstanbul’da, Sabancı Center’da, 8. Uluslararası Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongre’mizi gerçekleştireceğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Değerli Hocamız Prof. Dr. Hıfzı Özcan adını taşıyan bu bilimsel toplantı, 2022 yılında ülkemizde Cerebral Palsy için verdiğimiz mücadelenin ellinci yılını kutlayacağımızdan, büyük önem arz etmektedir. Eminim ki; 50. yılı bilimsel bir toplantı ile karşılamak Hıfzı Hoca’mızın en büyük hayali olurdu. Kendisi, her zaman Cerebral Palsy’nin bilimsel ortamlarda tartışılmasını, araştırmalar yapılmasını ve gençlerin yetişmesini çok önemsemiş, herkesi bu yönde cesaretlendirmiştir.

Kongremizde ülkemizden ve yurtdışından davet edeceğimiz, alanında deneyimli meslektaşlarımızla “Cerebral Palsy” ve diğer gelişimsel bozukluklara bütüncül yaklaşım olarak yaklaşarak son dönem tartışmalı konulara da detaylı bakma imkânı bulacağız.

Bu sene ortopedi konusunda yarım gün sürecek bir sempozyum düzenleyeceğiz ve son gelişmeleri dinleme fırsatı yakalayacağız. İki gün boyunda üç salonda akacak programımızda; Cerebral Palsy’de umut veren tedaviler, kök hücre uygulamalarında son gelişmeler, genomik tıp: tanısız hastalar, teknolojik temelli rehabilitasyon uygulamaları başta olmak üzere birçok konu, farklı görüşler eşliğinde konuşulacaktır. Değerli ailelerimizin hayatlarına destek olacak şekilde içeriklerin yer aldığı Aile Oturumumuz da yine kongremizin ikinci günü düzenlenecektir. Kongrenin üçüncü günü terapistlere ve özel eğitimcilere yönelik 4 farklı kurs düzenlenecektir. Tüm bunların yanı sıra, genç araştırmacı arkadaşlarımız, çalışmalarını sözlü bildiri ve poster bildirisi şeklinde aktarma fırsatı bulacaklar.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Kongre Düzenleme Komitesi adına, Kongre Başkanı olarak sizleri ve ailelerinizi kongremize davet etmekten onur duyarım.

Saygılarımla,


Prof. Dr. Hakan Şenaran
Kongre Başkanı

Geri