Uluslararası Çocuk ve Ergen Travma Kongresi
  
  İzmir / Çeşme
  24-26.MART,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İzmir / Çeşme
TARİH   24-26.MART.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   EGEDEN Çocuk ve Travma Vakfı
ETKİNLİK MERKEZİ   Altın Yunus Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Motto Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   egedencocuktravmakongresi.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Çocuk ve Ergenlerde Travma Konusuna İlgi Duyan Değerli Meslektaşlar ve Gönüllüler;

Dünya genelinde ve Türkiye’de çocuk ve ergenlerde ruhsal travma yaşantıları ve bunların etkileri konusundaki bilgi birikimi ve farkındalık giderek artmaktadır. Bu önemli alana artan ilgi ve çalışmaların sonucunda, travmaya yönelik müdahale/önleme programları ve çocukları-ergenleri travma durumlarında güçlenerek büyümeye teşvik edecek girişimler de önem kazanmaktadır.

Bizler EGEDEN Çocuk ve Travma Vakfı olarak Çocuk ve Ergenlerde Travma konusunda “Güçlenerek Büyümek” temalı bir kongreyi düzenlemeye giriştik. 24-26 Mart 2022 tarihlerinde Çeşme/ İzmir’de gerçekleşecek olan bu kongreye çeşitli disiplinlerden araştırmacı, uygulamacı ve gönüllüleri, bu konuda çalışanları, ilgi duyanları, bilgilenmek isteyenleri davet etmek istiyoruz. Hep birlikte konuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak, yapılan çalışmaları paylaşmak ve bu konuda birlikte gelişmek temel amacımız. Kongre ana programında Dünyada ve Türkiye’de konuya derin emek veren araştırmacı ve uzmanlar yer alacak ve çalıştaylar yürütülecektir. Ayrıca sizlerden gelecek konuyla ilgili serbest sözel bildiri, panel (sempozyum), poster bildiri önerileri ile programımızın zenginleşeceğini ümit ediyoruz. Egeden Çocuk ve Travma Topluluğu Çocuk komisyonunun ve mentör anne programının çalışmaları ve Egeden Çocuk ve Travma tez ödüllerinin takdiminin de yer alacağı kongre programını sanatsal ve sosyal etkinliklerle zenginleştirmek düşüncesindeyiz.

Kış mevsiminin sonunda, Çeşme Altınyunus Otel'de, İzmir' imizin doğal güzellikleri içinde gerçekleşecek bu kongrede birlikte olmak dileğiyle saygılar sunarız.

Prof. Dr. Figen ÇOK
Egeden Çocuk ve Travma Vakfı
Kongre Eşbaşkanı

Prof. Dr. Müge TAMAR
Egeden Çocuk ve Travma Vakfı
Kongre Eşbaşkanı

Geri