ICLAR 2020 3. Uluslararası ve 2. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Araştırmaları Kongresi
 
  3rd International and 2nd National Congress on Landscape Architecture Research"
  ONLINE
  6-8.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Mimarlık
YER   ONLINE
TARİH   6-8.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   İzmir Ekonomi Üniversitesi
ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.iclar.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Bilim İnsanları,

Sizleri 06-0 8 KASIM 2020 tarihlerinde ONLINE olarak düzenlenecek olan “3. Uluslararası Peyzaj Mimarlığı Araştırmaları Kongresi” ve “2. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Araştırmaları Kongresi”’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Kongrenin bu seneki ana teması “Peyzaj Mimarlığı Araştırmalarında Çok Disiplinli Yaklaşımlar” olacaktır. Konferansın alt temaları ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen kongre sayfasını ziyaret ediniz (www.iclar.org).

Amacı farklı disiplinlerden bilim insanlarını, araştırmacıları, akademisyenleri ve profesyonelleri bir araya getirmek olan bu kongre katılımcıların özellikle sürdürülebilirlik, teknoloji, akıllı tasarım stratejileri, ekoloji, sağlık, çevre ve toplum bilimi konularındaki bilgi birikimleri ve deneyimlerini paylaşarak peyzaj mimarlığı alanında yeni çalışmalara zemin hazırlamasını hedeflemektedir.

Farklı oturumlardan oluşacak olan bu kongre farklı disiplinlerden ve ülkelerden gelen bilim insanlarının belirli konulara odaklanmasına olanak sağlayarak, çalışmaları ile ilgili farklı ülkeler ve kurumlardan gelen profesyoneller ile tartışmalar yapmalarına ve geri bildirimler almalarına zamin hazırlayacaktır.

Kongreye kabul edilen tüm çalışmalar kongre kitapçığında yayınlanacak olup, bilimsel seçim süreçlerini geçen seçili sayıda çalışma ise Uluslararası Peyzaj Mimarlığı Araştırmaları Dergisi’nde (http://antjournals.org/index.php/ijlar yayınlanacaktır.

Sizleri ONLINE düzenleyeceğimiz “3. Uluslararası Peyzaj Mimarlığı Araştırmaları Kongresi” ve “2. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Araştırmaları Kongresi”’ne özet eklemeye, katkı vermeye davet ediyoruz.

Saygılarımla,

Öğr. Gör. Dr. İPEK KAŞTAŞ UZUN
Kongre Başkanı

Geri