19. Ulusal Pediyatrik Kardiyoloji ve Pediyatrik Kalp Cerrahisi Kongresi
  
  İzmir / Çeşme
  14-17.EKİM,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İzmir / Çeşme
TARİH   14-17.EKİM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Pediyatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Sheraton Çeşme Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Z Event
ETKİNLİK WEB SAYFASI   pedkarkongre.com/pedkar2020/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Çocuk kalp hastalıkları ve doğuştan kalp hastalıklarının medikal ve cerrahi tedavisinde görev alan, bakımını üstlenen ve gerektiğinde ömür boyu takiplerini yapan hekimler tarafından kurulan, doğuştan kalp hastalıklarına emek veren tüm profesyonelleri de çatısı altında toplamaya çalışan Türk Pediyatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Derneğimizin kuruluşunun 25. Yılını kutlayacağımızdan dolayı mutlu ve onurluyuz. Çeyrek asırlık bu serüveni ‘‘Geçmişten Günümüze’’ ana temasıyla Ulusal Kongremiz ile de taçlandıracağımızı bilgilerinize sunarız.

Dernek olarak her yıl düzenlediğimiz en önemli ve en fazla katılımlı bilimsel etkinliğimiz olan “19. Ulusal Pediyatrik Kardiyoloji ve Pediyatrik Kalp Cerrahisi Kongresi’nin on dokuzuncusunu 14 - 17 Ekim 2020 tarihleri arasında Çeşme'de, Sheraton Çeşme Otel & Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimizi ilan etmekten mutluyuz.

Esasen ulusal nitelikli olan kongremiz her yıl bir öncekinden daha da uluslararası nitelik kazanmakta bu yıl çeşitli ülkelerden 12 adet uluslararası üst düzeyde konuşmacıya sahip olacağız; Marc Gewillig (BE), Gregor Krings (NL), Orhan Uzun (UK), Mesud T Yelbuz (KSA), Jan Marek (UK), Gil Wernovsky (US), Ricardo Munoz (US), Mario Carminati (ITL), Victor Tsang (UK), Andrew Parry (UK), Can Yerebakan (US) ve Caner Salih (UK) gibi değerli otoriteler kongremize katılacak ve kıymetli konuşmalar yapacaklardır.

Kongrenin ilk yarım günü yapılan geleneksel kursumuzun konusu bu yıl her yönüyle “Fontan Dolaşımı” olacaktır. Dr Marc Gewillig tarafından verilecek olan “Fontan fizyopatolojisi” konferansı ile açılacak olan kurs pre-operatif değerlendirmeden, intra-operatif cerrahi teknik, per-operatif bakım, post-operatif ve uzun dönem problemler, medikal, girişimsel ve cerrahi çözümlerine kadar çok kapsayıcı konuşmaları içerecektir.

İzleyen üç gün için ise çalışma gruplarımızın yöneticileri tarafından düzenlenecek olan gruplara spesifik güncel konu başlıklı oturumlara ilave olarak bilimsel sekreterlik ve yönetim kurulu tarafından belirlenen Kardiyoloji ve Cerrahi ortak oturumları yapılacaktır. Her iki disiplinin kesiştiği alanlarda ortak konuşmacılar ve başkanlar ile yürütülecek olan bu oturumlar eminiz çok keyifli tartışmalara sahne olacak ve karşılıklı etkileşim ve bilgi alışverişini maksimize ederek farklı gözlerle aynı noktaya odaklanma ve başarıyı artırma anlayışına çok ciddi katkı sağlayacaktır.

Siz değerli hekim meslektaşlarımız ve ayrıca ekip arkadaşlarımız olan diğer sağlık çalışanlarının da katılım ve katkıları kongrelerimizi her yıl daha da etkin ve bir öncesinden daha başarılı bir noktaya taşımaktadır.

Bir öncekinden bilimsel ve sosyal açıdan daha başarılı ve daha keyifli bir kongre geçirmek dileğiyle çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Antalya’da görüşmek üzere....

Saygılarımızla


Prof. Dr. Ahmet Çelebi
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Ercan Tutar
Prof. Dr. Alican Hatemi
Bilimsel Sekreterler

Geri