4. Uluslararası Hipokrat Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi
 
  4th International Hippocrates Congress
  Antalya / Kepez
  25-26.EYLÜL,2020
     
KATEGORİ  
Sağlık
YER   Antalya / Kepez
TARİH   25-26.EYLÜL.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Çeşitli Üniversiteler
ETKİNLİK MERKEZİ   Antalya Öğretmenevi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.hippocratescongress.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
COVID-19 Küresel salgını tüm dünyada insan sağlığı, ekonomik ve sosyal yapı üzerinde olumsuz tesir yarattığı gibi akademik faaliyetleri de olumsuz yönde etkilemiştir. Devletler bu süreci en az zararla atlatabilmek için yeni normalleşme adımları atarak salgının etkisini minimuma indirmeye çalışmaktadırlar. Bu kapsamda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de normalleşme adımları atılmakta ve her geçen gün buna bir yenisi eklenmektedir. Salgının en fazla etkilediği alanlardan birisi olan eğitim – öğretim ile bilimsel çalışmaların yürütülebilmesi için Türkiye’de başta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) olmak üzere tüm kurumlar yönlendirici olmuşlardır.

YÖK, Temmuz 2020’de yayınladığı “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci” başlıklı kılavuzda salgından etkilenen kongrelerin “mümkün olduğunca dijital ortamda” yapılmasını tavsiye etmiştir. Dünyada da buna benzer adımlar atılmıştır.

COVID-19 nedeniyle Hipokrat kongremizde online sunumlar kabul edilecektir. Online sunumlar zoom üzerinden çoklu toplantı şeklinde yapılacaktır. Sunum şeklinin online veya yüz yüze olması konusunda tercih hakkı katılımcılara aittir. Kongre mekânında yüz yüze sunum yapmak isteyenler için gerekli sağlık önlemleri alınacaktır. Salonlara sınırlı sayıda konuşmacı ve dinleyici alınacaktır.

Tam metin gönderme zorunluluğu yoktur. Özet ile katılım sağlayabilirsiniz. Kongreye sunulan tam metinler ISBN'li Tam Metin Kitabı'nda (Proceeding Book) ücretsiz yayımlanacaktır. Katılımcılara kitabın PDF versiyonu ücretsiz verilecektir.


Kongreye aşağıdaki alanlardan katılım sağlayabilirsiniz:

Çok Disiplinli Sağlık Bilimleri Çevre ve Sağlık

Diş Hekimliği

Ebelik

Eczacılık

Gıda ve Sağlık

Hemşirelik

Sağlık Ekonomisi

Sağlık Fiziği

Sağlık Yönetimi

Spor ve Sağlık

Tıp Bilimleri (Cerrahi, Dahili, Temel)

Veteriner Hekimliği

Geri