Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği 2. Kurslar Kongresi &
  4. Türkiye İnme Akademisi
  
  Antalya / Belek
  17-20.ARALIK,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   17-20.ARALIK.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Papillon Ayscha Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Opteamist Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.bdhk2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sayın Meslektaşlarımız,

Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği tarafından 9-11 Nisan 2020 tarihlerinde düzenlenecek Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği 2. Kurslar Kongresi ve 29 Ekim - 1 Kasım 2020 tarihlerinde düzenlenecek 4. Türkiye İnme Akademisi kongrelerimizi COVID-19 Pandemisi nedeniyle birleştirerek 17-20 Aralık 2020 tarihlerinde Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği 2. Kurslar Kongresi ve 4. İnme Akademisi adı altında birlikte gerçekleştireceğiz.

İnme giderek sıklığı artan ve tüm nöroloji hekimlerini ilgilendiren önemli bir toplum sağlığı sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. İnme konusunda tanı ve tedaviye ilişkin son yıllarda çok hızlı gelişmeler olmaktadır. Ülkemiz de geçtiğimiz yıl yayımlanmış olan inme yönergesi ile bu gelişmeleri yakalama ve uygulama konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Bu yönerge ile inme hastalarının en hızlı şekilde ve en uygun tedaviye ulaşması hedeflenmiştir. Yönerge, aynı zamanda inmenin tanı ve tedavisinin nöroloji hekimlerinin yetki ve sorumluluğunda olduğunu da belgelemiştir.

Türkiye’de inme biliminin zirvesini gerçekleştireceğimiz toplantımızı çok sayıda tecrübeli inme nöroloğuna ilaveten geleceğe güven ve gururla bakmamızı sağlayan çok sayıda da inme gönüllüsü genç nörolog meslektaşımızın katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştireceğimize inancımız sonsuzdur.

Kongremizde meslektaşlarımız özgün araştırmalarını ve ilginç olgularını sözlü bildiri oturumlarında sunma ve posterlerini sergileme fırsatı da bulacaklardır.

Siz değerli hekimlerimizin desteği ve katılımı her zaman olduğu gibi kongremizin başarılı olmasını sağlayacaktır. Kongremizin, bilimsel yönümüzün yanı sıra birlik ve beraberliğimizi de pekiştireceğine inanmaktayız.

Kongrede buluşmak dileği ile…

Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği 2. Kurslar Kongresi ve 4. İnme Akademisi Düzenleme Komitesi

2. Kurslar Kongresi Düzenleme Kurulu
Canan Togay Işıkay (Kongre Başkanı)
Bijen Nazlıel
Erdem Yaka
İpek Midi


4. İnme Akademisi Düzenleme Kurulu
Atilla Özcan Özdemir (Kongre Başkanı)
Mehmet Akif Topçuoğlu
Ethem Murat Arsava

Geri