4. Türkiye İnme Akademisi
  
  ONLINE
  18-20.ARALIK,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   18-20.ARALIK.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Opteamist Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.bdhk2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sayın Meslektaşlarımız,

17-20 Aralık 2020 tarihlerinde Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği 2. Kurslar Kongresi ve 4. Türkiye İnme Akademisi adı altında birlikte gerçekleştirmeyi planladığımız kongremizi COVID-19 Pandemisi nedeniyle 4. Türkiye İnme Akademisi olarak 18-20 Aralık 2020 tarihleri arasında online olarak gerçekleştireceğiz.

İnme giderek sıklığı artan ve tüm nöroloji hekimlerini ilgilendiren önemli bir toplum sağlığı sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. İnme konusunda tanı ve tedaviye ilişkin son yıllarda çok hızlı gelişmeler olmaktadır. Ülkemiz de geçtiğimiz yıl yayımlanmış olan inme yönergesi ile bu gelişmeleri yakalama ve uygulama konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Bu yönerge ile inme hastalarının en hızlı şekilde ve en uygun tedaviye ulaşması hedeflenmiştir. Yönerge, aynı zamanda inmenin tanı ve tedavisinin nöroloji hekimlerinin yetki ve sorumluluğunda olduğunu da belgelemiştir.

Türkiye’de inme biliminin zirvesini gerçekleştireceğimiz toplantımızı çok sayıda tecrübeli inme nöroloğuna ilaveten geleceğe güven ve gururla bakmamızı sağlayan çok sayıda da inme gönüllüsü genç nörolog meslektaşımızın katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştireceğimize inancımız sonsuzdur.

Kongremizde meslektaşlarımız özgün araştırmalarını ve ilginç olgularını sözlü bildiri oturumlarında sunma ve posterlerini sergileme fırsatı da bulacaklardır.
Siz değerli hekimlerimizin desteği ve katılımı her zaman olduğu gibi kongremizin başarılı olmasını sağlayacaktır. Kongremizin, bilimsel yönümüzün yanı sıra birlik ve beraberliğimizi de pekiştireceğine inanmaktayız.

Başarılı bir kongre geçirmek dileği ile…

4. Türkiye İnme Akademisi Düzenleme Kurulu

Geri