UKSAY 2020 3. Uluslararası Kentsel Su ve Atıksu Yönetimi Sempozyumu
 
 
  3rd International Symposium on Urban Water and Wastewater Management
  Kayseri
  22-24.EKİM,2020
     
KATEGORİ  
Mühendislik
YER   Kayseri
TARİH   22-24.EKİM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Erciyes Üniversitesi
-KASKİ

ETKİNLİK MERKEZİ   Wyndham Grand Kayseri Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   uksay2020.erciyes.edu.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Kentsel Su ve Atıksu Yönetimi, kaliteli ve yeter miktarda suyun vatandaşa zamanında iletilebilmesi, sistemdeki su kayıp ve kaçakların belirlenmesi, azaltılması ve önlenmesi, mevcut su kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde kullanılması, atıksuların çevreye zarar vermeden uzaklaştırılması, yağış sularının çevreye zarar vermeden uzaklaştırılması, şehir taşkınlarının önlenmesi, su ve atıksu tesislerinde enerjinin verimli bir şekilde kullanılması gibi oldukça kapsamlı faaliyetleri içermektedir.

Belediyeler ve Su ve Kanalizasyon İdareleri bu faaliyetleri yerine getirirken, kurumsal yapı, yetki dağılımı, hukuki süreçler, ekonomik, teknolojik ve personel kapasitesi gibi çok fazla sorunla karşılaşmaktadır. Bu sempozyum ile kentsel su ve atıksu yönetiminde karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik yeni yöntemlerin tartışılması, uygulamada karşılaşılan sorunlara çözüm önerilerinin getirilmesi, Üniversite ve Su ve Kanalizasyon İdarelerinde çalışan insanların ve kanun koyucuların bir araya getirilmesi ile bilgi ve tecrübe paylaşımının sağlanması amaçlanmıştır.

Sempozyumda, teorik modelleme ve değerlendirme yöntemlerinin yanı sıra uygulama yönelik sunumların yapılması beklenmektedir. Su ve Kanal İdarelerinden, Üniversitelerden, Belediye ve diğer kurumlardan katılacak bilim insanlarının bu Sempozyuma zenginlik katacağı düşünülmektedir.

"Bu sempozyum, daha önce düzenlenen UKSAY sempozyumlarında yer alan ve bu yıl da kendisi ile görüşüp Davetli Konuşmacı olarak duyurularımızda yer verdiğimiz merhum hocamız Prof. Dr. Hasan Zuhuri SARIKAYA anısına düzenlenmektedir. Hocamızı anmak adına kısa bir anma programının yapılması planlanmaktadır."

Geri