IAEC'20 Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı
  International Automotive Engineering Conference
  İstanbul
  5-6.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Mühendislik
YER   İstanbul
TARİH   5-6.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği
-Otomotiv Sanayii Dernepi
-Otomotiv Teknoloji Platformu
-TAYSAD
-SAE International Society of Automotive Engineers

ETKİNLİK MERKEZİ   Swissotel The Bosphorus
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.iaec.ist/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
OİB, OSD, OTEP, TAYSAD organizasyonu ve SAE işbirliği ile 7 - 8 Kasım 2019 tarihlerinde 4. kez düzenlenecek olan ‟Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı - IAEC”, otomotiv sanayiinde mühendislik konularında atılması gereken adımları ve mühendisliğin otomotiv sanayindeki mevcut dinamikleri ile uluslararası alanda uzman görüşlerinin teknik bir perspektif ile katılımcılara aktarmayı amaçlamaktadır.

Ülkemizin lider sanayi grupları arasında yer alan ve ülke ekonomisine çok önemli katkıları olan otomotiv sanayiinde;
Mühendislik, Ar-Ge ve inovasyon yeteneğinin geliştirilmesine,
Üniversiteler ve endüstri arasındaki işbirliğinin desteklenmesine,
Ürün geliştirme ve inovasyon kapasitesini artırmak için ulusal ve uluslararası düzeyde mühendislik şirketleri aracılığıyla alternatif kaynakların kullanımının teşvik edilmesine
gereksinim duyulmaktadır.

Bu ihtiyaca paralel eğitim ve geliştirme faaliyetleri, hem araştırma hem de mühendis kadroları için gereklidir.

IAEC, bu amaç ve gerekliliklere dayanarak, otomotivdeki mühendislik ve ARGE faaliyetlerine yön verme, algı yönetimi ve bilgi paylaşımı için düzenlenmektedir.

Bu yıl IAEC’19 ana teması olarak belirlenen “Elektrikli Araç Teknolojileri ve Geleceği” çerçevesinde, “Küresel Elektrikli Araçlar Görünümü”, “Li-Ion Bataryalar: Mevcut durum ve son gelişmeler”, “Elektrikli Araçlar: Pazar, Politika ve Emisyonlar (Hafif Araçlar)”, “xElektrikli Araç Teknolojileri”, “Bataryalar ve Batarya Yönetim Sistemleri”, “Elektrikli Araç Şarj Altyapısı ve Şebekesi”, “Elektrikli Araçlar ve Türkiye’de Otomotiv Sanayiine Etkisi”, “Başarı Öyküleri” ve “Ticari Araçlarda Elektrifikasyon” ana konularına değinilecektir.

SAE International (Society of Automotive Engineers), konferansın seçilmiş konularında uluslararası uzman konuşmacılar ile konferansı desteklemektedir.

Geri