8. Türkiye EKMUD Uluslararası Bilimsel Kongresi
  
  ONLINE
  24-28.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   24-28.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Valör Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.ekmud2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli meslektaşlarım,

Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Derneği 2006 yılından beri, yurt içi ve yurt dışında çeşitli seminerler, kurslar, bölgesel toplantılar, sempozyumlar, akademi adı altında etkinlikler, bilimsel platform ve kongreler düzenlemektedir. İki yılda bir yapılan, katkılarınızla değer kazanan kongremizin, bu yıl sekizincisini 24-28 Kasım 2020’de online olarak gerçekleştireceğiz. Bilimsel kongre olarak ilgi çeken ve katılımcı sayısı her yıl artan kongremizin, meslektaşlarımızın katılım ve katkıları ile değerinin artacağının farkındayız.

Kongremizde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanlık alanında önemli ve ilgi çeken konuların yanı sıra, takip gerektiren hastalıklara yaklaşım ile birlikte tıptaki yeni gelişmeler gözden geçirilecektir. Oturum başlıkları titizlikle, güncel sorunlara yönelik tasarlanmakta olup konuşmacılar anlatacakları konularda uzman kişiler arasından seçilmektedir. Son kongrelerimizde ilgi çeken “tartışmalı olgular” oturumları bu yıl da sürecek, tartışma ortamı oluşturarak çözümler bulunmaya çalışılacaktır. Hedefimiz bilimsel programı kaliteli bir şekilde sunmaktır. Alanımızdaki gelişmelere ilişkin konferanslar, klinik, tedavi ve tanısal güncel konuları içeren oturumlar programda yer alacaktır.

Önceki kongrelerimizdeki kurslarımıza olan yoğun ilgiden güç ve cesaret alarak bu yıl da kongremizin açılış günü alanımız uygulama ve sorunlarına yönelik, faydalı olacağını düşündüğümüz kurslar düzenlemekteyiz. Sınırlı sayıda katılımcının yer alacağı bu kurslarda kursiyerler, konunun uzmanları ile interaktif eğitim imkanına sahip olabileceklerdir.

Her yıl seçilmiş konularda, titizlikle hazırlamış sözlü sunuların, bildirilerin ve ilginç eğitici olgu sunularının kongremizin bilimsel içeriğine katkısı tartışılamaz. Sözlü sunu ve bildirilere Derneğimiz EKMUD tarafından verilen ödüller devam ederken, genç yaşta kaybettiğimiz çok değerli hocamız Prof. Dr. Hasan Salih Zeki Aksu adına, ailesinin maddi desteğini sağladığı, değerlendirilmesi bilimsel komisyon tarafından yapılan “en başarılı çalışma” ödülü bu yıl üçüncü kez verilecektir.

Bilimsel programı ile hem bilgimizi artırıp hem de paylaşımda bulunacağımız, sorunlarımızı tartışıp ortak çözümler üreteceğimiz, sosyal programlarda keyifli vakit geçireceğinize inandığımız kongremizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Canan Ağalar
Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Geri