37. Ulusal Gastroenteroloji Haftası & 8. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi
  
  Antalya / Belek
  24-29.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   24-29.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Gastroenteroloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Sueno Belek Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   DMR Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.ugh2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Çatısı altında olmaktan gurur duyduğumuz, 900’den fazla üyesi bulunan ve son yıllarda yüzlerce üyesini yurtdışı uzun süreli eğitim programlarına göndererek ülkemizde bu alanda ilkleri başarmış bir derneğin üyeleriz. Yönetim kurullarımız ülkemizin dört bir köşesinde çalışan üyelerimizi 40’dan fazla ilimizde yerinde ziyaret etmiştir. Onların sorunlarını dinlemiş özlük ve mesleki haklar konusunda merkezi otorite ve hukuk önünde mücadele etmiş ve ciddi kazanımlar elde etmiştir. Üyelerimizin mezuniyet sonrası donanımını geliştirmek için lokal, ulusal bilimsel toplantılar düzenlemiş, ‘mistake serisi’ gibi basılı yayınlar hazırlamış ve araştırma projelerine maddi destekler sağlamıştır. Üyelerimizin gelişimi için harcanan kaynaklar yerini bulmuş ve bu faaliyetler diğer branşlar ve endüstri tarafından hayranlıkla karşılanmış ve takdir edilmiştir. Bu durum derneğimizin düzenlediği organizasyonlara endüstri desteğinin artmasını sağlamıştır.

Değerli meslektaşlarım, Türk Gastroenteroloji Derneği’nin ev sahipliğinde ülkemiz gastroenterolojisinin en önemli ve en yüksek katılımlı organizasyonu olan 37. Ulusal Gastroenteroloji Haftası ve 8. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi 24-29 Kasım 2020 tarihleri arasında Sueno Otel & Kongre Merkezi Belek, Antalya’da yapılacaktır. Yönetim kurulumuz 37. UGH kongre başkanlığını Prof. Dr. Macit Gülten’e vermiştir. Kongre sekreterliklerini Prof. Dr. Murat Aladağ ve Prof. Dr. Mevlüt Başkol, Kurs koordinatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Yalnız ve Doç. Dr. Zahide Şimşek üstlenmişlerdir. Kongremizde Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği ile birlikte program yapacağız. Bu birlikteliğin kongremizin bilimsel içerik ve katılımını güçlendireceğine inanıyoruz.

Acenta olarak, daha önceki yıllarda da başarılı bir şekilde kongrelerimizi düzenleyen ülkemizin deneyimli organizasyon firmalarından olan DMR organizasyon ile çalışacağız. Onların çok başarılı bir organizasyon gerçekleştireceklerine olan inancımız tamdır.

Düzenleme kurulumuz, Gastroenterologlar, Gastrointestinal Cerrahlar, İç Hastalıkları Uzmanları, Aile Hekimleri gibi çeşitli alanlardan katılımcılarımıza hitap edecek genişlikte zengin ve yüksek kalitede bilimsel içerik hazırlamaktadır. Gastroenterolojinin sıcak konuları yanı sıra temel başlıklar da tartışılacaktır. Oturumlarda Türkiye’den ve dünyadan konularında söz sahibi olan konuşmacılar yer alacaktır.

Katılımcılarımızın gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalardan oluşan bildiriler hakemlerimiz tarafından değerlendirilip Sözlü ve Poster Sunumuna kabul edilecektir. En yüksek puanı alan Sözlü ve Poster Bildirilerine ödül verilecektir.

Doyurucu bilimsel program yanı sıra arkadaşlarımızla buluşarak özlem gidereceğimiz ve keyifle vakit geçireceğimiz bir sosyal programımız olacaktır. Bu kongrede sizleri aramızda görmek ve bilgilerimizi paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Birol ÖZER
TGD Yönetim Kurulu adına

Geri